Ozzy Osbourne po 25 latach opuszcza USA. Ma dość panującej tam atmosfery

Legendarny wokalista grupy Black Sabbath stwierdził, że kolejne lata chce spędzić w swojej rodzinnej Anglii. Jak sam mówi, głównie dla własnego komfortu psychicznego.

– Stany Zjednoczone są dziś zupełnie innym krajem niż wtedy, kiedy się tu przeprowadzałem – uważa 73-letnia gwiazda metalu. – Tutaj wszystko jest absurdalne. W USA ludzie są zabijani każdego dnia. Mam tego dość. Tylko Bóg wie, jak wiele osób zostało pozbawionych życia podczas szkolnych masakr. I jeszcze ta masowa strzelanina podczas koncertu w Vegas… To czyste szaleństwo.

Ozzy podkreśla, że jest absolutnie dumny ze swojego pochodzenia i chce umrzeć w ojczyźnie.

– Jestem Anglikiem. Chcę wrócić i umrzeć na angielskiej ziemi. Nie mam zamiaru spocząć w Forest Lawn (cmentarz, który wielu celebrytów w USA wybiera sobie jako miejsce spoczynku – przyp. Red.). Ale jeśli moja żona powiedziałaby, że musimy iść żyć chociażby w Timbuktu, poszedłbym. Teraz zwyczajnie nadszedł czas, by wrócić do domu – kończy wokalista.

Ozzy Osbourne podczas swojego ćwierćwiecznego pobytu w Stanach Zjednoczonych był m.in. współorganizatorem objazdowego festiwalu Ozzfest oraz razem ze swoją rodziną brał udział w telewizyjnym reality show „The Osbournes” przedstawiającym ich życie codzienne.

CZYTAJ TEŻ: POSŁOWIE Z BIRMINGHAM DOMAGAJĄ SIĘ UHONOROWANIA BLACK SABBATH PRZEZ ELŻBIETĘ II

Nowy solowy album Ozzy’ego zatytułowany „Patient Number 9” ukaże się 9 września. Zagrają na nim dawni współpracownicy wokalisty, w tym Tony Iommi i Zakk Wylde. Na domiar tego muzyk planuje wrócić na scenę po kilku latach przerwy spowodowanej chorobą i rekonwalescencją. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do koncertowego come backu Ozzy’ego dojdzie w przyszłym roku.

Michał Drab

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.