Oto najlepiej zarabiający artyści koncertowi. Wśród nich gwiazdy rocka

Nawet jeśli nie są dziś na topie, na scenie gwiazdy rocka są numerem jeden. Magazyn „Pollstar” opublikował zestawienia najlepiej zarabiających artystów koncertowych. Zdominowała je stara gwardia.

Nikt nie gra takich koncertów jak stare, dobre gwiazdy rocka. Nawet jeśli w serwisach streamingowych królują dziś pop i rap, te największe, najbardziej spektakularne trasy i tak grają popularni rockmani.

Magazyn „Pollstar”, który od lat pisze o przemyśle koncertowym, z okazji swojego 40-lecia stworzył dwie listy najlepiej zarabiających na koncertach artystów. Pierwsze zestawienie uwzględnia wykonawców generujących największe przychody, drugie – sprzedających najwięcej biletów. Zestawienia dotyczą ostatnich czterech dekad.

Jeśli chodzi o artystów, którzy zarobili najwięcej na swoich koncertach, na pierwszym miejscu znaleźli się The Rolling Stones. Legendarni Stonesi według szacunków „Pollstar” zarobili dokładnie 2,17 mld. dolarów. Nieco mniej – bo 2,13 mld. dolarów – zarobili U2. Podium zamyka Elton John z przychodami na poziomie 1,75 mld. Dolarów.

Tak przedstawia się pierwsza dziesiątka rankingu:

 1. The Rolling Stones (2,17 mld. dolarów)
 2. U2 (2,13)
 3. Elton John (1,75)
 4. Bruce Springsteen & The E Street Band (1,53)
 5. Madonna (1,39)
 6. Celine Dion (1,35)
 7. Bon Jovi (1,33)
 8. Eagles (1,31)
 9. Metallica (1,22)
 10. Paul McCartney (1,19)

Nieco inaczej prezentuje się lista artystów, którzy w ostatnich 40 latach sprzedali najwięcej biletów na swoje koncerty. Jak się okazuje, w tym aspekcie przodują U2 (26,2 mln sprzedanych biletów). Na drugim miejscu uplasowała się formacja Dave Matthews Band. Według „Pollstar” grupa sprzedała 23,3 mln biletów. Niewiele mniej – bo 22,1 mln biletów – sprzedali The Rolling Stones.

Tak przedstawia się pierwsza dziesiątka rankingu:

 1. U2 (26,2 mln sprzedanych biletów)
 2. Dave Matthews Band (23,3)
 3. The Rolling Stones (22,1)
 4. Bruce Springsteen & The E Street Band (20,8)
 5. Elton John (19,8)
 6. Metallica (19,5)
 7. Bon Jovi (17,7)
 8. Billy Joel (17)
 9. Kenny Chesney (16,4)
 10. Grateful Dead (15,5)

Całe zestawienie jest dostępne na stronie „Pollstar”.

Magazyn „Pollstar” to wiodące czasopismo poświęcone przemysłowi koncertowemu. „Pollstar” ukazuje się od 1981 r. Siedziba redakcji pisma aktualnie znajduje się w miejscowości Fresno w Kalifornii.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.