Nowy „Master of Puppets” jeszcze w tym roku. „Obey your (re)master”

Znamy szczegóły reedycji „Master of Puppets” Metalliki. Album ukaże się 11 listopada w kilku wersjach: na CD, czarnym krążku i w boxach zawierających dodatkowe bonusy. „To już się dzieje. Pracujemy nad tym wydawnictwem” – mówi Lars Ulrich, perkusista grupy.

Nawet ci, którzy wierzą, że Metallica skończyła się na „Kill ‚Em All”, mają szacunek do tego albumu. „Master of Puppets” to być może najważniejsze dokonanie „czterech jeźdźców”, a nawet jeśli nie, to zaliczające się do elitarnego grona ich najlepszych albumów ever. Świadomi tego członkowie Metalliki postanowili więc, że wydadzą reedycję tego kultowego krążka – i to niebawem!

– Może powinniśmy to wydać nieco później – w rozmowie z dwutygodnikiem „Voir” zastanawiał się niedawno Lars Ulrich. – Spróbujemy zrobić to jeszcze w tym roku. To już się dzieje. Pracujemy nad tym wydawnictwem. Z „Master of Puppets” wiąże się mnóstwo rzeczy. To spory projekt. Spędziliśmy dużo czasu czekając na „Hardwired”, ale następny jest „Master”; oby jeszcze w tym roku. Jeśli się nie uda, wydamy to chwilę później.

Dziś już wiemy, że się uda, a zremasterowany „Master” na sklepowe półki trafi 11 listopada.

Szczegółowe tracklisty poszczególnych wersji wydawnictwa znajdziecie na www.metallica.com

„Master of Puppets” ukazał się 24 lutego 1986 r. Był to pierwszy album Metalliki wydany z pomocą dużej wytwórni (Elektra Records). Album dotarł do 29. miejsca listy Billboardu. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w 6 mln egzemplarzy. Był to ostatni album Metalliki nagrany z Cliffem Burtonem, który krótko po wydaniu krążka zginął w wypadku zespołowego autokaru.

Część utworów pochodzących z „Master of Puppets” Metallica do dziś wykonuje na koncertach (m.in. „Battery” i „Welcome Home [Sanitarium]”).

– Ten album jest ciekawy, ponieważ od momentu, kiedy został wydany, nigdy się nie zdezaktualizował – podkreśla Kirk Hammet z Metalliki. – Nadal nie widzę oznak, by tak się działo.

– Wciąż jest buntowniczy – dodaje James Hetfield, przypominając, że „Master of Puppets” powstał w czasach, kiedy zespół próbował podbić świat, codziennie pokonując busem setki kilometrów.

Czy Metallice uda się odświeżyć brzmienie krążka, zachowując jego klimat? Cóż, Metallica zapowiada dźwięk na miarę naszych czasów. I oby lepsze nie okazało się wrogiem dobrego…

Merch Metalliki, w tym nowości oraz tematyczne ciuchy i gadżety „Master of Puppets”, znajdziecie na RockMetalShhop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.