Nowy album Moonspell coraz bliżej. Pierwszy singiel 14 września

Obóz Moonspell zapowiada nowości. 14 września do sieci trafi premierowy utwór portugalskiego zespołu, który na nowym albumie opowie historię trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło jego kraj w 1955 r. Krążek trafi do sprzedaży 3 listopada.

10 utworów premierowych wyprodukowanych przez Tue’a Madsena, człowieka współpracującego m.in. z Meshuggah, w tym jeden nagrany wspólnie z gwiazdą portugalskiego fado, a wszystko to podporządkowane jednemu tematowi: trzęsieniu ziemi, jakie doszczętnie zniszczyło Lizbonę w listopadzie 1955 r. – tak w skrócie przedstawia się kwestia nowego albumu formacji Moonspell.

Krążek ukaże się 3 listopada nakładem Napalm Records. Projekt okładki wykonał João Diogo. Pierwszy singiel promujący wydawnictwo grupa zapowiedziała na 14 września. Teaser udostępniamy poniżej.

– Rok 1755 był jak narodziny nowej Portugalii – zauważa Fernando Riberio, wokalista Moonspell, który otwarcie przyznaje się do fascynacji portugalską historią. – To było znacznie więcej niż największa klęska żywiołowa, jaka kiedykolwiek miała miejsce w Europie. Trzęsienie ziemi w Lizbonie nie może być sprowadzone wyłącznie do liczby zabitych – twierdzi Riberio.

– Po tej niekwestionowanej tragedii narodziło się nowe miasto i czas, kiedy Portugalczycy nauczyli się polegać bardziej na sobie samych niż na koronie czy krzyżu, powstało świeckie społeczeństwo, które do teraz cieszy się wolną wolą – przekonuje muzyk.

– To nie jest po prostu kolejny album Moonspell. To muzyczny dokument historyczny, hołd dla dziedzictwa i niesamowitych umiejętności oraz odporności naszych rodaków, którzy żyli w tamtych czasach, hołd dla wszystkich ludzi, którzy zostali rzuceni na kolana przez siły natury, bo ziemia wciąż drży – kończy głos Moonspell.

Dyskografię Moonspell zamyka album „Extinct” z 2015 r.

Po raz ostatni zespół wystąpił w Polsce na tegorocznej Metalmanii.

Merch Moonspell znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV