Nowy album Moonspell coraz bliżej. Pierwszy singiel 14 września

Obóz Moonspell zapowiada nowości. 14 września do sieci trafi premierowy utwór portugalskiego zespołu, który na nowym albumie opowie historię trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło jego kraj w 1955 r. Krążek trafi do sprzedaży 3 listopada.

10 utworów premierowych wyprodukowanych przez Tue’a Madsena, człowieka współpracującego m.in. z Meshuggah, w tym jeden nagrany wspólnie z gwiazdą portugalskiego fado, a wszystko to podporządkowane jednemu tematowi: trzęsieniu ziemi, jakie doszczętnie zniszczyło Lizbonę w listopadzie 1955 r. – tak w skrócie przedstawia się kwestia nowego albumu formacji Moonspell.

Krążek ukaże się 3 listopada nakładem Napalm Records. Projekt okładki wykonał João Diogo. Pierwszy singiel promujący wydawnictwo grupa zapowiedziała na 14 września. Teaser udostępniamy poniżej.

– Rok 1755 był jak narodziny nowej Portugalii – zauważa Fernando Riberio, wokalista Moonspell, który otwarcie przyznaje się do fascynacji portugalską historią. – To było znacznie więcej niż największa klęska żywiołowa, jaka kiedykolwiek miała miejsce w Europie. Trzęsienie ziemi w Lizbonie nie może być sprowadzone wyłącznie do liczby zabitych – twierdzi Riberio.

– Po tej niekwestionowanej tragedii narodziło się nowe miasto i czas, kiedy Portugalczycy nauczyli się polegać bardziej na sobie samych niż na koronie czy krzyżu, powstało świeckie społeczeństwo, które do teraz cieszy się wolną wolą – przekonuje muzyk.

– To nie jest po prostu kolejny album Moonspell. To muzyczny dokument historyczny, hołd dla dziedzictwa i niesamowitych umiejętności oraz odporności naszych rodaków, którzy żyli w tamtych czasach, hołd dla wszystkich ludzi, którzy zostali rzuceni na kolana przez siły natury, bo ziemia wciąż drży – kończy głos Moonspell.

Dyskografię Moonspell zamyka album „Extinct” z 2015 r.

Po raz ostatni zespół wystąpił w Polsce na tegorocznej Metalmanii.

Merch Moonspell znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.