Nowy album Metalliki nie tak szybko. „Jesteśmy mocno zapracowani”

Czekacie na nowy album Metalliki? Wygląda na to, że minie jeszcze trochę czasu, zanim cokolwiek pojawi się w obiegu. „Jest zdecydowanie za wcześnie, by rozmawiać o naszym nowym albumie” – stwierdził Lars Ulrich, bębniarz Metalliki.

Od premiery ostatniej płyty największego zespołu metalowego na świecie mija pięć lat. Metallica nie należy do zespołów, które często wypuszczają nową muzykę, ale ostatnio Amerykanie zarzekali się, że tym razem nie będą kazali fanom długo czekać na kolejny longplay. Czy rzeczywiście tak będzie? To, że Metallica pracuje nad nowym materiałem, to potwierdzona informacja, ale tempo prac to zupełnie inna sprawa.

– Jesteśmy na tej ścieżce. Nie wiem, czy to na tyle spójne, by mówić już o albumie, ale zajmujemy się tym tematem – w wywiadzie udzielonym SiriusXM do tematu płyty odniósł się Lars Ulrich.

– Jesteśmy mocno zapracowani – przyznał perkusista, odnosząc się do ostatnich aktywności Metalliki, takich jak promocja rocznicowego wydania „Czarnego albumu”. – Na pewnym poziomie cały czas tworzymy. Jest zdecydowanie za wcześnie, by rozmawiać o naszym nowym albumie, o konkretnych terminach i tych sprawach, ale cały czas się tym zajmujemy. Samo myślenie o tym, o możliwościach, jakie mamy, jest ekscytujące. Mamy w tej chwili świeżość i jesteśmy gotowi znów wejść na obroty.

Warto odnotować, że pierwsze partie na nowy album Metalliki powstały w czasie ubiegłorocznego lockdownu. Czterej jeźdźcy musieli przełożyć zaplanowane koncerty, co pozwoliło im złapać oddech i zająć się tworzeniem riffów. Początkowo poprzez platformę Zoom. Członkowie Metalliki wielokrotnie podkreślali, że praca online stanowiła dla nich duże wyzwanie.

– Nigdy nie pracowaliśmy w ten sposób. Nie sądzę, żeby wiele osób wcześniej tak pracowało – komentował wówczas basista Robert Trujillo. – Każdy zmienia teraz swoje metody, ale w pewnym momencie wszystko wróci do tego, do czego ma wrócić. Chodzi mi o to, że znów będziemy mieli normalne koncerty. Jestem przekonany, że pojawi się mnóstwo nowej muzyki, bo większość muzyków pisze teraz nowe utwory, co dla mnie osobiście jest ekscytujące.

CZYTAJ TEŻ: JAMES HETIELD O OSTATNICH MIESIĄCACH. MUZYKA, PRZYJACIELE I MAJSTERKOWANIE

Przypomnijmy: przyszłym roku Metallica wróci do Europy. Czy zagra w Polsce? Póki co naszego kraju nie ma w kalendarzu Metalliki, ale wkrótce może się to zmienić. Zespół zapowiedział, że niebawem ogłosi daty kolejnych koncertów. Cały czas czekamy na ogłoszenie z polską datą.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV