Nowy album Jinjer gotowy. Zespół chwali się zdjęciem folderu z plikami

Nowy album Jinjer gotowy. Ukraińska formacja, która jeszcze niedawno zapewniała nas, że nie zamierza w najbliższym czasie niczego wydawać, musiała zmienić wcześniejsze plany. Zespół pochwalił się zdjęciem folderu JINJER NEW ALBUM FINAL MIX.

Kiedy na początku ubiegłego roku Filip z The Sixpounder przeprowadzał dla nas wywiad z Eugenem Abdukhanovem z Jinjer, muzyczny lider grupy stwierdził, że Jinjer przez najbliższe dwa lata nie zamierza niczego wydawać. W międzyczasie jednak wybuchła pandemia i wszystko momentalnie się zmieniło. Kapele utknęły w domach, a zaplanowane trasy nie doszły do skutku.

W przypadku Jinjer pandemia przyniosła nowe rozdanie. Zespół musiał odwołać koncerty, które miały promować album „Macro”. Jedyne, co obóz Jinjer mógł zrobić w obliczu globalnego lockdownu, to wrócić do studia i zająć się tworzeniem nowego materiału, podobnie jak wiele innych kapel. I tak też się stało.

Wygląda na to, że prace poszły nadspodziewanie sprawnie. Na instagramowym profilu Jinjer pojawiło się zdjęcie przedstawiające ekran komputera, a na nim folder JINJER NEW ALBUM FINAL MIX. To może oznaczać jedno: nowy album Jinjer jest już gotowy. Czy zespół wyda go w ciągu najbliższych miesięcy? Jest to możliwe, choć trudno wyobrazić sobie, by grupa pozwoliła sobie na wypuszczenie kolejnej płyty bez możliwości zagrania trasy.

Czego możemy spodziewać się po nowym materiale Jinjer?

– Jeśli chodzi o Jinjer, to przypuszczam, że każdy nasz album będzie eksperymentem. Jesteśmy kapelą, która nigdy nie zatrzymuje się w jednym punkcie. Zawsze staramy się iść naprzód – stwierdził niedawno Eugenem Abdukhanov, rozmawiając z MetalInjection.net.

– Patrząc na nasz najnowszy album, zmierzamy w stronę progresywnego metalu. Według mnie będzie to coś trochę bardziej melancholijnego, w pewnym sensie jeszcze bardziej mrocznego – podsumował gitarzysta.

CZYTAJ TEŻ: PERKUSISTA JINJER POPISAŁ SIĘ MISTRZOWSKIM WYKONANIEM UTWORU RACHMANINOWA

Tego lata Jinjer planuje zagrać w Polsce. Grupa 20 września na przyjechać do Krakowa. Wydarzenie organizuje Knock Out Productions.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV