Nowy album Black Veil Bredes w czerwcu. Jest nowy singiel

Znamy datę premiery i szczegóły nowej płyty Black Veil Brides. Album „The Phantom Tomorrow” ukaże się 4 czerwca. Zespół udostępnił najnowszy singiel promujący nadchodzące wydawnictwo.

To już pewne: czerwiec przyniesie premierę szóstej płyty w dorobku Black Veil Brides. Post-hardcore’owcy z Ohio poinformowali, że na „The Phantom Tomorrow” znajdzie się 12 nowych utworów, a całość będzie miała charakter concept albumu. Głównym wątkiem będzie postać niejakiego The Blackbirda i bandy wyrzutków określających swoją grupę mianem „Widma jutra”.

Zespół udostępnił drugi singiel promujący „The Phantom Tomorrow”. Jeszcze gorący utwór „Fields Of Bone” wraz z klipem możecie sprawdzić poniżej.

– To album koncepcyjny – podkreśla Andy Biersack, wokalista Black Veil Brides.

– Cała historia to przede wszystkim… W naszym społeczeństwie, zwłaszcza teraz, uwielbiamy tworzyć bohaterów. Mamy obsesję na punkcie ludzi, którzy często mają gdzieś nas i innych. Kreujemy fałszywych bohaterów, fałszywych idoli – zauważa Biersack. – W naszej historii bierzemy taką mityczną postać i ludzi dających jej moc, którzy ostatecznie odwracają się od niej, bo nikt nie jest w stanie spełnić oczekiwań, jakie mamy wobec swoich idoli. Jest to więc alternatywna wersja naszej własnej rzeczywistości, gdzie obsesja na punkcie bohaterów, wizerunku kogoś, kto ma takie aspiracje, w jakimś stopniu jest poza kontrolą i staje się częścią naszego funkcjonowania.

Biersack wyjawił, że długo pracował nad konceptem „The Phantom Tomorrow”, układając fabułę i szkicując poszczególne postaci, jakie mają pojawić się w uniwersum szóstej płyty Black Veil Brides.

CZYTAJ TEŻ: GITARZYSTA BLACK VEIL BRIDES ZACHOROWAŁ NA COVID-19

Przypomnijmy: Black Veil Brides mieli zagrać w Polsce w ubiegłym roku. Koncert, który pierwotnie miał odbyć się w warszawskiej Progresji, został przełożony na 17 czerwca 2021 r. Dzień wcześniej, czyli 16 czerwca, Black Veil Brides mają zagrać dodatkowy koncert we Wrocławiu. W świetle najnowszych danych o rozwoju pandemii w Polsce dojście do skutku obu wydarzeń jest raczej mało prawdopodobne. Póki co wprawdzie żaden z koncertów nie został jeszcze odwołany, ale to wydaje się kwestią czasu.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV