Nirvana zainspirowała twórców filmu „The Batman”

Film „The Batman” to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier przyszłego roku. Matt Reeves, reżyser i scenarzysta filmu, zdradził, że przy jego tworzeniu inspirował się Nirvaną.

Filmy przedstawiające uniwersum DC od lat trzymają poziom, ale po premierze „Jokera” oczekujemy od nich więcej. „The Batman” ma być filmem, który pod względem mroku nie będzie ustępował „Jokerowi” i przekroczy kolejną granicę. Po zobaczeniu dotychczasowych trailerów rzeczywiście możemy liczyć na produkcję z drugim dnem i równie wyrazistymi co nieoczywistymi kreacjami najważniejszych postaci.

W najnowszym wywiadzie dla magazynu „Empire” Matt Reeves, twórca koncepcji nowego Batmana, przyznał, że podczas pracy nad filmem inspirował się Nirvaną.

– Kiedy piszę scenariusze, słucham muzyki. Gdy pisałem pierwszy akt, słuchałem „Something In The Way” Nirvany – wspomina Reeves.

Jak tłumaczy Reeves, pod wpływem muzyki Nirvany podszedł do kreowania postaci Batmana w bezkompromisowy sposób, tworząc złożoną postać. W pewnym sensie jej pierwowzorem jest Kurt Cobain.

– Dotarło do mnie, że oprócz Bruce’a Wayne’a playboya, którego już widzieliśmy wcześniej, jest jeszcze jedna wersja, ktoś, kto przeżył tragedię i został wyrzutkiem. Zacząłem łączyć to z tym, co zobaczyliśmy w „Last Days” Gusa Van Santa, czyli z wymyśloną przez niego postacią Kurta Cobaina mieszkającego w zapadającym się domu – dodaje Reeves.

Reżyser i scenarzysta „The Batman” stwierdził, że Robert Pattinson, odtwórca głównej roli w filmie, świetnie pasuje do jego wizji Batmana inspirowanego Cobainem.

– Ma w sobie coś z Kurta. Wygląda jak gwiazda rocka, ale czujesz, że jednocześnie może być też outsiderem – zauważa Reeves.

Najnowszy film o mścicielu z Gotham trafi do kin w przyszłym roku. W październiku dostaliśmy drugi już zwiastun filmowej nowości z bogatego uniwersum DC Comics.

Fabuła „The Batman” ma być osadzona w czasie początków działalności Bruce’a Wayne’a jako Batmana. W filmie mamy zobaczyć też narodziny m.in. Kobiety Kot (Zoe Kravitz) i Pingwina (Colin Farrell).

CZYTAJ TEŻ: FILMOWE WCIELENIA BATMANA. W OCZEKIWANIU NA PREMIERĘ „THE BATMAN”

„The Batman” jak na razie ma długą i wyboistą drogę na światowe ekrany. W ubiegłym roku zdjęcia na kilka miesięcy zostały wstrzymane przez wybuch pandemii. Z COVID-19 na planie zmagał się m.in. Robert Pattinson. Film jest już jednak na finiszu. Oficjalna premiera już w marcu.

Merch związany z Batmanem, w tym ubrania i całą gamę gadżetów, znajdziecie na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.