Nergal wrzuca zdjęcie z Agnieszką Holland i zapowiada ofensywę Ordo Blasfemia

Nergal przygotowuje się do ofensywy z projektem Ordo Blasfemia. Muzyk, który niedawno zebrał imponującą kwotę w jednym z serwisów crowdfundingowych, radzi przygotować się na maj. „Let’s make Poland normal again” – pisze lider Behemotha, parafrazując slogan Donalda Trumpa.

Większość artystów może narzekać na brak aktywności, ale nie Nergal. Lider Behemotha od miesięcy ma co robić, choć tym razem nie chodzi o muzykę.

W lutym Nergal przegrał w sądzie, zostając skazanym za obrazę uczuć religijnych, o czym wielokrotnie pisaliśmy na RockMetalNews.pl. Wokalista od razu po ogłoszeniu wyroku oznajmił, że czuje się pokrzywdzony i podejmie walkę. Niedługo później dowiedzieliśmy się o jego projekcie Ordo Blasfemia, w ramach którego chce walczyć z religijnym fundamentalizmem w Polsce.

Na potrzeby Ordo Blasfemia Nergal uruchomił kampanię crowdfundingową w serwisie GoFundMe.pl, gdzie zebrał ponad 200 tys. zł. W międzyczasie narobił sporo szumu, zdobywając poparcie m.in. grupy Dead Can Dance.

Choć w ostatnich dniach o Ordo Blasfemia było ciszej, największa gwiazda polskiego metalu nie zbacza z kursu. Nergal pochwalił się zdjęciem z Agnieszką Holland, wybitną polską reżyserką. Przy okazji odniósł się do Ordo Blasfemia.

„Tak jak mówiliśmy, Ordo Blasfemia nabiera kształtu. Dzięki za wasze wsparcie i wpłaty, które możemy zainwestować w zwiększanie świadomości społecznej wraz z wieloma szanowanymi osobistościami” – komentuje Nergal.

„Ruszamy w maju. Let’s make Poland normal again” – dodaje muzyk.

Post Nergala możecie zobaczyć poniżej.

CZYTAJ TEŻ: NOWY ALBUM BEHEMOTH W 2021. ZESPÓŁ PRZEDŁUŻYŁ KONTAKT Z NUCLEAR BLAST

To intensywny czas dla Nergala. Poza intensywnym promowaniem projektu Ordo Blasfemia Nergal intensywnie pracuje nad nowym albumem Behemotha. Ma on ukazać się jeszcze w tym roku w ramach nowego kontraktu z Nuclear Blast.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV