Nergal wrzuca zdjęcie z Agnieszką Holland i zapowiada ofensywę Ordo Blasfemia

Nergal przygotowuje się do ofensywy z projektem Ordo Blasfemia. Muzyk, który niedawno zebrał imponującą kwotę w jednym z serwisów crowdfundingowych, radzi przygotować się na maj. „Let’s make Poland normal again” – pisze lider Behemotha, parafrazując slogan Donalda Trumpa.

Większość artystów może narzekać na brak aktywności, ale nie Nergal. Lider Behemotha od miesięcy ma co robić, choć tym razem nie chodzi o muzykę.

W lutym Nergal przegrał w sądzie, zostając skazanym za obrazę uczuć religijnych, o czym wielokrotnie pisaliśmy na RockMetalNews.pl. Wokalista od razu po ogłoszeniu wyroku oznajmił, że czuje się pokrzywdzony i podejmie walkę. Niedługo później dowiedzieliśmy się o jego projekcie Ordo Blasfemia, w ramach którego chce walczyć z religijnym fundamentalizmem w Polsce.

Na potrzeby Ordo Blasfemia Nergal uruchomił kampanię crowdfundingową w serwisie GoFundMe.pl, gdzie zebrał ponad 200 tys. zł. W międzyczasie narobił sporo szumu, zdobywając poparcie m.in. grupy Dead Can Dance.

Choć w ostatnich dniach o Ordo Blasfemia było ciszej, największa gwiazda polskiego metalu nie zbacza z kursu. Nergal pochwalił się zdjęciem z Agnieszką Holland, wybitną polską reżyserką. Przy okazji odniósł się do Ordo Blasfemia.

„Tak jak mówiliśmy, Ordo Blasfemia nabiera kształtu. Dzięki za wasze wsparcie i wpłaty, które możemy zainwestować w zwiększanie świadomości społecznej wraz z wieloma szanowanymi osobistościami” – komentuje Nergal.

„Ruszamy w maju. Let’s make Poland normal again” – dodaje muzyk.

Post Nergala możecie zobaczyć poniżej.

CZYTAJ TEŻ: NOWY ALBUM BEHEMOTH W 2021. ZESPÓŁ PRZEDŁUŻYŁ KONTAKT Z NUCLEAR BLAST

To intensywny czas dla Nergala. Poza intensywnym promowaniem projektu Ordo Blasfemia Nergal intensywnie pracuje nad nowym albumem Behemotha. Ma on ukazać się jeszcze w tym roku w ramach nowego kontraktu z Nuclear Blast.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.