Nergal, Rogucki i inni. #Hot16Challenge2 w wydaniu rock/metal

Akcja #Hot16Challenge2 robi furorę. Wyzwanie, które polega na rapowaniu swoich „szesnastek” i nominowaniu kolejnych uczestników, podjęli również artyści rockowi i metalowi. Nergal, Piotr Rogucki, The Sixpounder – oto #Hot16Challenge2 w wersji rock/metal!

Sprawy zaszły daleko. Druga odsłona akcji #Hot16Challenge, która sześć lat temu zrobiła spore zamieszanie w środowisku hiphopowym, przetacza się przez polski internet niczym tornado, wciągając kolejne gwiazdy. Swoje „szesnastki” (czyt. 16-wersowe zwrotki) nagrali już najpopularniejsi polscy raperzy, YouTuberzy, a nawet prezydent Andrzej Duda, który wersem o walce z ostrym cieniem mgły nieoczekiwanie okazał się czarnym koniem #Hot16Challenge2.

Zabawa trwa jednak dalej. Do akcji zaczęli włączać się również rockowi i metalowi artyści. Swoje nagrania przygotowali już m.in. Nergal, Piotr Rogucki, członkowie The Sixpounder i kilka innych osób w sposób mniej lub bardziej oczywisty związanych ze sceną rock/metal. Zastanawiacie się, jak z rapowaniem poradzili sobie reprezentanci głośniejszego grania? Zebraliśmy dla Was „szesnastki” ludzi ze środowiska rockowego i metalowego, do których udało nam się dotrzeć. Wraz z pojawianiem się kolejnych będziemy uzupełniać zestawienie. Przy okazji przypominamy o charytatywnym wymiarze #Hot16Challenge2. Akcja ma na celu popularyzację zbiórki prowadzonej na Siepomaga.pl. Wszystkie wpłacone środki zostaną przeznaczone na walkę z COVID-19.

Nergal/Behemoth

Nergal ma to do siebie, że lubi prowokować. W swojej zwrotce niepokorny lider Behemotha nie przebiera w słowach, ostro atakując polski rząd. Przypuszczamy, że gdyby 2Pac wychował się w lasach Pomorza, mniej więcej tak brzmiałby tekst „Ghetto Gospel”. Nergal nominował do zabawy m.in. Petera z Vader. Robi się ciekawie. A tak swoją drogą – czy wam też zwrotka Nergala kojarzy się z duetem SYNY?

Katarzyna Nosowska

Nawet gdyby wyrecytowała książkę telefoniczną, Katarzyna Nosowska najpewniej rzuciłaby nas na kolana. Wokalistka Hey to jedna z najbardziej uznanych tekściarek w kraju, dlatego też bynajmniej nie musi recytować cudzych numerów. Jej „szesnastka” ma w sobie wszystko, za co lubimy Nosowską – jest liryczna, ale i bardzo dosadna. Ale czy po Nosowskiej można się było spodziewać czegoś innego?

Piotr Rogucki

Roguc jest dobry w melorecytacji. Udowadniał to w Comie, zwłaszcza na albumie „2005 YU55”, gdzie liczba słów na jeden wers w kilku numerach wymagała od niego przyśpieszeń na miarę Usaina Bolta. Jeśli pamiętacie „2005 YU55”, a do tego polubiliście ten krążek, zwrotka Roguca powinna wam się spodobać. W przeciwnym razie odpalacie na własną odpowiedzialność.

The Sixpounder

Członkowie The Sixpounder jako jedni z pierwszych reprezentantów metalu włączyli się w #Hot16Challenge2. „Otrzymaliśmy nominację, aby zrobić coś, co propaguje bardzo pozytywną ideę” – komentował dla nas Filip, wokalista The Sixpounder, nawiązując do charytatywnego wymiaru akcji, czyli wspierania polskiej służby zdrowia. Może i na co dzień Filip woli growl niż rapowanie, ale trzeba przyznać, że z wyzwaniem poradził sobie świetnie. Zobaczcie sami!

Kroto (Hope)

Wokalista poznańskiej formacji Hope otrzymał zaproszenie do zabawy od Liroya. Kroto znany jest z tego, że potrafi kapitalnie rapować, bo i muzyka Hope ma lekko hiphopowy vibe. Kroto nawinął po swojemu: na dużym ludzie i bez przesadnego emocjonowania się tematem. Szanujemy.

Wojciech Mann

Tak, wiemy, że Wojciech Mann nie jest muzykiem. To jednak dziennikarz o statusie gwiazdy rocka, dlatego uznaliśmy, że nie może go tu zabraknąć. Były już głos Trójki zaprezentował niespieszne flow i charakterystyczne wyłącznie dla siebie poczucie humoru. Na miejscu koronawirusa po tak soczystym dissie zostawilibyśmy nasz kraj w spokoju!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.