Therion z nowym teledyskiem. Wkrótce koncerty w Polsce

Kończy się 6-letni czas oczekiwania, z którymi musieli zmierzyć się fani grupy Therion. Dokładnie za miesiąc do sprzedaży trafi „Beloved Antichrist”, piętnasty album szwedzkiej formacji. Zespół podgrzewa atmosferę, publikując kolejny singiel.

Trzy płyty CD, materiał skrojony na wzór rock opery i teksty inspirowane „Krótką opowieścią o Antychryście” Władimira Sołowjowa – tak w skrócie przedstawia się kwestia nowej płyty formacji Therion.

Album ma trafić do sprzedaży 28 lutego.

„To więcej niż rock opera” – zapowiada wydawca, Nuclear Blast. I rzeczywiście – wszystko wskazuje na to, że będzie to prawdziwe opus magnum w dorobku szwedzkiej grupy. Dość powiedzieć, że na „Beloved Antichrist” ma znaleźć się 3,5 godz. muzyki. O rozmachu przedsięwzięcia najdobitniej świadczy liczba 29 wokalistów i wokalistek zaangażowanych w przedsięwzięcie (nie licząc potężnego chóru!).

– To rock opera napisana pod kątem sceny. Jest jak „Jesus Christ Superstar”, czyli możesz kupić CD, ale w założeniu „Beloved Antichrist” został napisany po to, by być wykonywany live. Zakładam, że 90 proc. ludzi, którzy pójdą zobaczyć show, nie będą nawet w posiadaniu płyty – przyznaje Christoffer Johnsson, lider i założyciel zespołu.

W Polsce z nowym materiałem Therion wystąpi dwukrotnie – 16 marca we Wrocławiu i dzień później w Warszawie.

Oba koncerty organizuje agencja PW Events.

Najnowszy klip zespołu, zrealizowany do utworu „Theme of Antichrist”, udostępniamy poniżej.

Merch Therion, w tym licencjonowane bluzy i koszulki, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV