Nergal radzi młodym ludziom: „Nie zakładajcie zespołów”

Nergal zaskoczył wszystkich swoim ostatnim wywiadem, w którym zaapelował do młodych ludzi, by zamiast zakładać zespoły poszukali sobie innego zajęcia. „Na świecie jest za dużo zespołów i albumów” – stwierdził muzyk.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że gdy Nergal udziela wywiadów, kontrowersje wiszą w powietrzu. Tym razem głośno zrobiło się po rozmowie, jaką z liderem Behemotha przeprowadził magazyn „Chaoszine”. Nergal został w niej zapytany, co doradziłby młodym muzykom, którzy marzą o karierze rockowego lub metalowego muzyka.

Największy gwiazdor polskiego metalu odpuścił sobie mówienie o ciężkiej pracy, wytrwałości czy dbaniu o relacje. Zamiast tego Nergal polecił dzieciakom, by nie zakładały zespołów i oszczędziły sobie frustracji w przyszłości.

– Nie zakładajcie zespołów – przestrzegł Nergal. – Nie żartuję. Nie róbcie tego!

Nergal rozwinął swoją wypowiedź: „Na świecie jest za dużo zespołów i albumów. Nie ma już miejsca na nic więcej. Jest za dużo tras. Za dużo koncertów. Ludzie nie mają pieniędzy, a będą ich mieli jeszcze mniej. Cała branża zmaga się z trudnościami. Naprawdę chcecie wydawać kolejne piosenki na kolejnym albumie, na który nikt nie zwróci uwagi? Nie chcecie. Znajdźcie sobie porządną pracę. Skończcie studia, podróżujcie i cieszcie się życiem”.

Wypowiedź Nergala wywołała niemałe poruszenie. Pojawiły się głosy oburzenia, ale Nergal nie jest pierwszym artystą, który wypowiada się w podobnym tonie. Jeszcze przed pandemią przed postawieniem na karierę muzyka młodych ludzi przestrzegał Gene Simmons, lider Kiss, wprost mówiąc: „Ten biznes jest martwy”.

CZYTAJ TEŻ: GENE SIMMONS (KISS): „FONOGRAFIA DLA NOWYCH ARTYSTÓW NIE ISTNIEJE”

– Ten biznes jest martwy, ale oczywiście nie dla nas, bo wciąż możemy grać trasy, tak jak Stonesi mogą grać trasy z utworami, które każdy zna i lubi, albo jak Paul McCartney i inni. Ten biznes jest martwy dla nowych zespołów. Musisz oddawać swoją muzykę za darmo, ponieważ całe generacje fanów są nauczone nie płacić za muzykę. Ściąganie, dzielenie plików itd. Nie obchodzi mnie, jak to nazwiecie. Prawda jest taka, że nowe zespoły nie mają szans – stwierdził Simmons.

A może chodzi o coś więcej niż pieniądze?

fot. Facebook (Adam Nergal Darski)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.