Napalm Death na koncercie w Polsce w 2022

Napalm Death zadbają o to, by przyszłoroczny sezon koncertowy w naszym kraju rozpoczął się od mocnego uderzenia. Mistrzowie grindecore’u 4 lutego 2022 r. wystąpią we Wrocławiu.

Napalm Death w 2022 zamierzają zagrać w Polsce dwa razy. Niedawno został ogłoszony ich koncert na Warm Up Day, czyli rozgrzewce przed przyszłorocznym Mystic Festival. Zanim jednak do niego dojdzie, Anglicy zaliczą headlinerski gig w ramach trasy „Campaign For Musical Destruction Tour 2022”.

Napalm Death 4 lutego 2022 r. zatrzęsą murami wrocławskiego Centrum Koncertowego A2, a pomogą im w tym goście specjalni: Doom, Siberian Meat Grinder i Show Me The Body.

Wydarzenie organizuje agencja Knock Out Productions.

Szczegóły koncertu udostępniamy poniżej.

Przyszłoroczny gig będzie dla Napalm Death okazją do promocji płyty „Throes of Joy in the Jaws of Defeatism” wydanej w 2020 r. Wokalista i lider grupy Mark Barney skupił się na niej na problemach świata w przeddzień pandemii koronawirusa.

– Tytuł, jaki nasuwał mi się, kiedy zacząłem zastanawiać się nad tekstami na ten album, pierwotnie brzmiał „The Other”. Dało się wtedy wyczuć rosnący strach i paranoję, którą wywoływała obecność innych: od imigrantów po osoby odmienne seksualnie. Zaczęło się to przejawiać w bardzo antagonistycznych reakcjach, zakrawających nawet o przemoc – czas pisania tekstów wspomina frontman Napalm Death.

W międzyczasie wiele zmieniło się w funkcjonowaniu Napalm Death. Podobnie jak inne kapele, Barney & Co. musieli mocno zmienić koncertowe plany. Ostatecznie zespół wrócił na trasę. Obecnie trwa amerykańskie tournée Napalm Death z GWAR. Kapela zapewnia, że poważnie traktuje rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19.

– To, czego na pewno nie potrzebujemy, to utknięcie gdzieś w USA. Nie chcemy, żeby którykolwiek z nas się zaraził, żeby później siedzieć ileś dni w kwarantannie w jednym miejscu. Będziemy oczywiście robić, co możemy, żeby przestrzegać zasad, czyli dystans, ostrożność w chodzeniu w miejsca, gdzie jest dużo ludzi i gdzie nie musimy się pojawiać. Tak teraz będzie – zapewnia Barney.

Początki Napalm Death sięgają wczesnych lat 80. Zespół zaczynał od hardcore’u, by z czasem zwrócić się w stronę grinde’coreu i death metalu. Napalm Death to kapela mocno zaangażowana. Jej twórczość bezpośrednio odnosi się do kwestii polityczno-społecznych, piętnując m.in. krwawe konflikty zbrojne i nierówności rasowe.

Koszulki Napalm Death znajdziecie na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.