Måneskin zagrają pierwszy koncert w Polsce – i to jeszcze w czerwcu!

Włoska kapela Måneskin, której kariera nabrała rozpędu po zwycięstwie na Eurowizji, zagrają na tegorocznym festiwalu w Sopocie. Informacje o polskim koncercie jednego z najgorętszych obecnie zespołów rockowych potwierdziła już telewizja Polsat.

Formacja Måneskin okazała się czarnym koniem tegorocznej Eurowizji, w bezczelny sposób deklasując popową konkurencję. Grupa ekspresowo zdobyła rozgłos, z dnia na dzień stając się międzynarodową gwiazdą. Måneskin pomogły w tym kontrowersje, a w szczególności afera z rzekomym wciąganiem kokainy na Eurowizji przez wokalistę zespołu Damiano Davida, która choć okazała się fejkiem, wizerunkowo pomogła Måneskin.

Szalona ferajna z Włoch w ostatnich dniach pojawiła się na plakatach wielu europejskich festiwali. Zespół odwiedzi również Polskę. Jak poinformowała telewizja Polsat, Måneskin będzie gwiazdą festiwalu w Sopocie, który ma odbyć się w dniach 25-26 czerwca. Kapela wystąpi drugiego dnia imprezy.

„Sukces na Eurowizji sprawił, że Måneskin został dosłownie zasypany propozycjami. Ale to właśnie publiczność Polsat SuperHit Festiwal będzie miała okazję usłyszeć ich na żywo podczas pierwszego występu w naszym kraju” – czytamy w komunikacie organizatorów festiwalu.

Miastem, gdzie w 2016 r. zaczęła się historia Måneskin, był Rzym, ale korzenie kapeli są też w Danii, skąd pochodzi jej basistka Victoria De Angelis. Zespół może pochwalić się drugim miejscem we włoskiej edycji X-Factora. Na jego koncie znajdują się dwie płyty. Ostatnia ukazała się w marcu tego roku.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV