Mudvayne zagrali pierwszy koncert po ponad 10-letniej przerwie

Powrót Mudvayne stał się faktem. Kapela, która na początku roku nieoczekiwanie zapowiedziała swój powrót, zagrała pierwszy koncert od ponad 10 lat. Gig miał miejsce w minioną sobotę na Inkcarceration Music & Tattoo Festival w Mansfield w stanie Ohio.

Mudvayne przez ostatnie lata nie zrobili niczego, co pozwalałoby wierzyć, że wrócą jeszcze na scenę, ale po raz kolejny przekonujemy się, że w rocku i metalu nie ma rzeczy niemożliwych, a powroty po latach to standard. W miniony weekend Mudvayne pojawili się na scenie po raz pierwszy od rozpadu w 2010 r. Do come backu niegdyś jednego z najbardziej wybuchowych zespołów metalu alternatywnego doszło w minioną sobotę na Inkcarceration Music & Tattoo Festival w Mansfield w stanie Ohio.

W setliście Mudvayne nie zabrakło takich evergreenów, jak „Dig”, „Happy?” czy „Not Falling”, czyli żelaznej klasyki amerykańskiej kapeli, co sądząc po relacjach z koncertu, wprawiło fanów w euforię.

Nagrania video z koncertu Mudvayne możecie sprawdzić poniżej.

Swego czasu Mudvayne byli popularną kapelą, wymienianą wśród czołowych przedstawicieli alternatywnego metalu. Zwracali na siebie uwagę osobliwym wizerunkiem, ale też zawsze bronili się muzyką. W 2010 r. działalność Mudvayne została nieoczekiwanie zawieszona w nie do końca jasnych okolicznościach.

– Zespół się posypał – po latach zdradził Chad Gray, rozmawiając z magazynem „Billboard”.

W wywiadzie udzielonym w 2016 r. frontman Mudvayne, znany również z występów w Hellyeah, stwierdził, że między członkami kapeli nie ma złej krwi.

– Wciąż uwielbiam rozmawiać z tymi chłopakami, ale tak to jest, jak jesteś w jakiejś relacji i wszystko zaczyna się kruszyć. Więź pomiędzy nami zaczęła powili zanikać. To było dla nas za dużo. Nie było w tym niczyjej winy. Każdy ma swoje wady – wspominał Gray.

Co skłoniło członków Mudvayne do powrotu? Tego póki co nie wiemy. To może być jednak więcej niż jednorazowa mobilizacja na kilka intratnych występów. Na mocno zaniedbanym fanpage’u Mudvayne nareszcie coś zaczyna się dziać, a to oczywiście bardzo dobry prognostyk.

Dyskografię Mudvayne zamyka imienny album „Mudvayne” z 2009 r. Skład grupy tworzą Chad Gray, Greg Tribbett, Ryan Martinie i Matthew McDonough.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV