Mudvayne wracają. Zespół reaktywuje się i zapowiada koncerty

Ostatnie miesiące są co najmniej dziwne i raczej nikogo szczególnie nie rozpieszczają. Ekipa Mudvayne, o której zdążyliśmy już zapomnieć, uznała jednak, że to dobry moment na come back. Zespół wraca do gry i jeszcze w tym roku ma zagrać na czterech festiwalach.

Swego czasu Mudvayne byli popularną kapelą, wymienianą wśród czołowych przedstawicieli alternatywnego metalu. Zwracali na siebie uwagę osobliwym wizerunkiem, ale też zawsze bronili się muzyką. W 2010 r. działalność Mudvayne została nieoczekiwanie zawieszona w nie do końca jasnych okolicznościach.

– Zespół się posypał – po latach zdradził Chad Gray, rozmawiając z magazynem „Billboard”.

W wywiadzie udzielonym w 2016 r. frontman Mudvayne, znany również z występów w Hellyeah, stwierdził, że między członkami kapeli nie ma złej krwi.

– Wciąż uwielbiam rozmawiać z tymi chłopakami, ale tak to jest, jak jesteś w jakiejś relacji i wszystko zaczyna się kruszyć. Więź pomiędzy nami zaczęła powili zanikać. To było dla nas za dużo. Nie było w tym niczyjej winy. Każdy ma swoje wady – wspominał Gray.

Nie spodziewaliśmy się, że zobaczymy jeszcze Mudvayne na scenie, ale prawdopodobnie nie ma takich niespodzianek, jakich nie zafundowałyby nam obecne czasy. Grupa postanowiła się reaktywować. Jeszcze w tym roku ma pojawić się na festiwalach Inkcarceration, Louder Than Life, Aftershock i Welcome To Rockville. Będą to pierwsze koncerty pochodzącej z Illinois formacji od przeszło dekady. Co skłoniło członków Mudvayne do powrotu? Tego póki co nie wiemy. To może być jednak więcej niż jednorazowa mobilizacja na kilka intratnych występów. Na mocno zaniedbanym fanpage’u Mudvayne nareszcie coś zaczyna się dziać…

Dyskografię Mudvayne zamyka imienny album „Mudvayne” z 2009 r. Skład grupy tworzą Chad Gray, Greg Tribbett, Ryan Martinie i Matthew McDonough.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.