Metallica udostępnia drugi singiel z „72 Seasons” i porusza temat samobójstw

Metallica wrzuca drugi bieg i prezentuje kolejny singiel z nadchodzącej płyty „72 Seasons”. Jak podkreślają amerykańscy thrasherzy, „Screaming Suicide” łamie tabu związane z problemem samobójstw.

Największa gwiazda światowego metalu powraca. Tej wiosny czeka nas premiera nowej płyty Metalliki, a krótko po niej – światowa trasa „czterech jeźdźców”.

Wyczekiwany album „72 Seasons” ma pojawić się na sklepowych półkach 14 kwietnia. Jeszcze w ubiegłym roku zespół rozpoczął jego promocję, publikując rozpędzony, ewidentnie nawiązujący do Motörhead singiel „Lux Æterna”. Metallica idzie za ciosem i prezentuje kolejny utwór zapowiadający nadchodzące wydawnictwo: „Screaming Suicide”.

„«Screaming Suicide» odnosi się do słowa tabu, jakim jest słowo «samobójstwo». Ma na celu wyrażenie mroku, jaki czujemy wewnątrz. To niedorzeczne myśleć, że powinniśmy odrzucać to, że mamy takie myśli. W tym lub innym momencie większość ludzi o tym myślała. Mierzenie się z tym oznacza powiedzenie niewypowiedzianego, ale skoro to coś ludzkiego, musimy potrafić o tym mówić. Nie jesteście sami” – komentuje Metallica.

W opisie pod „Screaming Suicide” na YouTube zespół zostawił numery do telefonów zaufania w poszczególnych częściach świata.

Singiel udostępniamy poniżej.

Album „72 Seasons” to efekt współpracy Metalliki z Gregiem Fidelmanem, producentem odpowiedzialnym za brzmienie trzech ostatnich albumów zespołu: „Death Magnetic”, „Lulu” i „Hardwired… to Self-Destruct”. W sumie „72 Seasons” to ponad godzina materiału podzielonego na 12 utworów.

Jak tłumaczy James Hetfield, frontman Metalliki, „72 Seasons” to nawiązanie do pierwszych 18 lat ludzkiego życia, czyli dokładnie 72 pór roku.

– Pierwsze 18 lat naszego życia kształtuje nasze prawdziwe albo fałszywe oblicze” – zauważa James.

– Kształtuje nas to, co rodzice wpoili nam, mówiąc, kim jesteśmy. Często jesteśmy szufladkowani w sensie tego, jaką mamy osobowość. Uważam, że najciekawszą rzeczą w tym wszystkim jest analizowanie tych przekonań i tego, w jaki sposób oddziałują one na nasze postrzeganie świata dziś. Wiele z naszych doświadczeń dorosłości to odniesienie do doświadczeń z dzieciństwa czy też reakcja na nie. Możemy albo być więźniami dzieciństwa, albo wyzwolić się z ograniczeń, które w sobie nosimy – dodaje lider amerykańskiej supergwiazdy.

Album „72 Season” Metallica wyda poprzez swoją wytwórnię Blackened Recordings.

CZYTAJ TEŻ: JAMES HETFIELD PRZESTRZEGA PRZED FAŁSZYWYMI KONTAMI W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Z materiałem z płyty „72 Season” metalowa supergwiazda ruszy w trasę krótko po premierze. Do Polski dotrze jednak dopiero w 2024 r. Grupa dwukrotnie wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie 5 i 7 lipca 2024 r. Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.