Matt Heafy i Mike Shinoda prezentują wspólny singiel. Stworzyli go na Twitchu

Matt Heafy z Trivium i Mike Shinoda z Linkin Park udostępniają wspólny singiel. „In Defiance” to efekt wirtualnej współpracy muzyków, która rozpoczęła się na platformie Twitch.

Twitch to serwis umożliwiający streaming treści, przeznaczony przede wszystkim do transmitowania gier komputerowych i zawodów e-sportowych. Platforma cieszy się coraz większą popularnością, wychodząc poza gaming. Twitch kusi również muzyków. Karierę robi na nim m.in. Matt Heafy, wokalista Trivium, który przyznał niedawno, że Twitch jest obecnie jego głównym źródłem dochodu. Swój kanał na Twitchu prowadzi też Mike Shinoda. Artyści postanowili nawiązać współprace, twórczo wykorzystując możliwości, jakie daje serwis.

Liderzy Trivium i Linkin Park, których połączyła pasja do streamowania, postanowili stworzyć za pośrednictwem Twitcha wspólny utwór. O swoim zamiarze po raz pierwszy poinformowali na początku roku.

– Nie chcemy ograniczyć się do stworzenia metalowego kawałka – w lutym zarzekał się Shinoda. – To nie ma być utwór Trivium. Jak chcecie utwór Trivium, dostaniecie go. Po prostu wejdźcie na kanał Matta. W tym wypadku chcę wziąć wokal Matta, a nawet jego gitarę, pociąć to na fragmenty, a następnie przepuścić przez maszynkę do mielenia i zrobić z tego numer. Sam nie wiem, co to będzie.

– Kawałek, który przesłał mi Matt, jest epicki – cieszy się podekscytowany członek Linkin Park. – Brzmi tak, jakby Matt stał na szczycie góry z sokołem na nadgarstku, który odlatuje, żeby zebrać kości wrogów.

Jeszcze gorący singiel „In Defiance” nie brzmi jak Trivium ani tym bardziej Linkin Park, zaskakując bardzo nowoczesną, mocno cyfrową produkcją. Duetowi Heafy&Shinoda udało się osiągnąć zamierzony efekt.

Singiel „In Defiance” udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: MATT HEAFY (TRIVIUM): „TWITCH STAŁ SIĘ MOJĄ DRUGĄ PRACĄ”

Trudno oprzeć się wrażeniu, że jesteśmy świadkami nowego rozdania w branży muzycznej. Nawet jeśli pandemia ustąpi, media społecznościowe wciąż będą ważnym polem działalności zespołów – z pewnością ważniejszym niż kiedykolwiek wcześniej. Nie chodzi wyłącznie o Twitcha, gdzie aktywni są już też m.in. członkowie Asking Alexandria, ale również o inne platformy. Zwróciliście uwagę na prawdziwe zatrzęsienie nowych kanałów rockowych i metalowych gwiazd na YouTube? W ostatnich miesiącach rosną jak grzyby po deszczu. A to dopiero początek.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV