Matt Heafy (Trivium): „Twitch stał się moją drugą pracą”

Koronawirus sprawił, że biznes muzyczny zaczął chwiać się w posadach. Matt Heafy, frontman Trivium, na szczęście ma plan B. Muzyk realizuje się jako streamer na platformie Twitch. „Kiedy jestem w domu, zarabiam znacząco więcej na Twitchu niż z Trivium” – przyznaje Heafy.

Matt Heafy to muzyk wyjątkowo aktywny w mediach społecznościowych. Lider Trivium działa w sieci na po swojemu. Jego specjalnością nie jest ani Facebook, ani Instagram, tak jak w przypadku większości artystów. Heafy od dawna aktywnie udziela się na Twitchu, popularnej platformie do streamingu. Jak stwierdził w rozmowie z „Forbesem”, to jego podstawowa praca, kiedy nie gra tras. Muzyk nie ukrywa, że jego dochody z Twicha znacząco przewyższają te, które przynoszą mu muzyczne platformy streamingowe, jakie jak Spotify, Deezer czy Apple Music.

Jak to się stało, że Heafy trafił na platformę kojarzoną z gamerami, prezentując tam swoją muzykę?

– Zawsze byłem wkręcony w gry. Pamiętam, że tłukłem w „Mario”, zanim jeszcze nauczyłem się mówić po angielsku. Moja mama jest Japonką. Wychowywała mnie po swojemu, kiedy mój tata był w Marines. Gry były czymś, co robiłem przed grą na gitarze. Zacząłem od klasyków, jak „Mario” czy „Donkey Kong”, szukając swojej drogi. Później mocno zainteresowałem się RPG i „Final Fantasy” jako nastolatek i nawet jeszcze trochę wcześniej. Później zacząłem wkręcać się w strzelanki typu „Call of Duty”. Zaczęło się od gry „Golden Eye”. Zacząłem oglądać niektórych streamerów i stwierdziłem, że chcę to robić, ale na początku wychodziło mi słabo. Nie że byłem leniwy czy coś. Po prostu jeszcze nie wiedziałem, jak właściwie powinienem to robić – w rozmowie z „Forbesem” opowiada Heafy.

– Później zaprzyjaźniłem się z dwoma pracownikami Twitcha, Johnem Howellem i Brandonem Kaupertem. Zaprosili mnie do głównej siedziby Twitcha, kiedy graliśmy z Trivium w San Francisco. Oprowadzili mnie po biurze i dali jeden z plecaków Gunrun. Używałem go do streamowania koncertów. Zaczęło to iść naprawdę dobrze. Później znowu ich odwiedziłem. Powiedziałem: „Ludzie, uwielbiam Twitcha. Chciałbym robić więcej streamów, ale nie dam rady”. Wytłumaczyłem im, że powód jest taki, że codziennie muszę ćwiczyć z gitarą i wokalem od trzech do pięciu godzin dziennie, żeby być w formie. Brandon spojrzał na mnie i rzucił: „Dlaczego po prostu nie zaczniesz tego streamować?” – wspomina lider Trivium.

Za namową pracowników Twitcha Heafy zaczął prowadzić regularne streamy, w których podejmuje się kolejnych wyzwań, m.in. coverując proponowane przez fanów utwory.

– Kiedy jestem w domu, zarabiam znacząco więcej na Twitchu niż z Trivium. Oczywiście kiedy gram trasy, te proporcje się odwracają. Ale fakt jest taki, że jestem w stanie zarabiać, robiąc to, co powinienem robić poza graniem tras, czyli pozostając w formie, ćwicząc itd. – podsumowuje Heafy.

Frontman Trivium mądrze potrafi wykorzystać nowe technologie. Szanujemy to. W najbliższym czasie Heafy być może będzie musiał nieco odpuścić Twitcha. Muzyk ma przed sobą premierę kolejnej płyty Trivium. 24 kwietnia nakładem Roadrunner Records ukaże się nowy album grupy pt. „What The Dead Men Say”. Pisaliśmy o nim w artykule: „Nowy album Trivium w kwietniu. „«What The Dead Men Say»”.

Merch Trivium, w tym koszulki, bluzy i płyty, znajdziecie na RockMetalshop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.