Matt Heafy i Mike Shinoda nawiązali współpracę na Twitchu

Twitch nigdy nie był platformą szczególnie docenianą przez muzyków rockowych i metalowych, ale to powoli się zmienia. Karierę na Twitchu robią Matt Heafy z Trivium i ostatnio Mike Shinoda z Linkin Park, którzy właśnie nawiązali współpracę.

Twitch to platforma dedykowana przede wszystkim streamerom siedzącym w grach, ale co najmniej kilka osób udowodniło już, że może to być również świetna platforma dla muzyków. Jednym z pierwszych muzyków na Twitchu był Matt Heafy, wokalista Trivium, który nie ukrywa, że Twitch to jego druga praca. Jak sam podkreśla, działalność na Twitchu przynosi mu co najmniej takie dochody, jak działalność muzyczna.

Heafy nie jest odosobnionym przypadkiem. Na Twitchu z fanami spotyka się również Mike Shinoda z Linkin Park. Dość powiedzieć, że latem ubiegłego roku Shinoda nagrał cały album na Twitchu, co może brzmi niewiarygodnie, ale tak było (jego ostatni album „Dropped Frames Vol. 1” powstawał podczas regularnych streamów).

Pasja do streamowania na Twitchu połączyła obu artystów. Heafy i Shinoda nawiązali współpracę, która ma zaowocować wspólnym utworem. Heafy przygotował już cały numer, a Shinoda wyprodukuje go podczas spotkań z fanami.

– Nie chcemy ograniczyć się do stworzenia metalowego kawałka – zarzeka się Shinoda. – To nie ma być utwór Trivium. Jak chcecie utwór Trivium, dostaniecie go. Po prostu wejdźcie na kanał Matta. W tym wypadku chcę wziąć wokal Matta, a nawet jego gitarę, pociąć to na fragmenty, a następnie przepuścić przez maszynkę do mielenia i zrobić z tego numer. Sam nie wiem, co to będzie.

– Kawałek, który przesłał mi Matt, jest epicki – cieszy się lider Linkin Park. – Brzmi tak, jakby Matt stał na szczycie góry z sokołem na nadgarstku, który odlatuje, żeby zebrać kości wrogów.

CZYTAJ TEŻ: MATT HEAFY (TRIVIUM): „TWITCH STAŁ SIĘ MOJĄ DRUGĄ PRACĄ”

Trudno oprzeć się wrażeniu, że jesteśmy świadkami nowego rozdania w branży muzycznej. Nawet jeśli pandemia ustąpi, media społecznościowe wciąż będą ważnym polem działalności zespołów – z pewnością ważniejszym niż kiedykolwiek wcześniej. Nie chodzi wyłącznie o Twitcha, gdzie aktywni są już też m.in. członkowie Asking Alexandria, ale również o inne platformy. Zwróciliście uwagę na prawdziwe zatrzęsienie nowych kanałów rockowych i metalowych gwiazd na YouTube? W ostatnich miesiącach rosną jak grzyby po deszczu. A to dopiero początek.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.