Matt Heafy i Mike Shinoda nawiązali współpracę na Twitchu

Twitch nigdy nie był platformą szczególnie docenianą przez muzyków rockowych i metalowych, ale to powoli się zmienia. Karierę na Twitchu robią Matt Heafy z Trivium i ostatnio Mike Shinoda z Linkin Park, którzy właśnie nawiązali współpracę.

Twitch to platforma dedykowana przede wszystkim streamerom siedzącym w grach, ale co najmniej kilka osób udowodniło już, że może to być również świetna platforma dla muzyków. Jednym z pierwszych muzyków na Twitchu był Matt Heafy, wokalista Trivium, który nie ukrywa, że Twitch to jego druga praca. Jak sam podkreśla, działalność na Twitchu przynosi mu co najmniej takie dochody, jak działalność muzyczna.

Heafy nie jest odosobnionym przypadkiem. Na Twitchu z fanami spotyka się również Mike Shinoda z Linkin Park. Dość powiedzieć, że latem ubiegłego roku Shinoda nagrał cały album na Twitchu, co może brzmi niewiarygodnie, ale tak było (jego ostatni album „Dropped Frames Vol. 1” powstawał podczas regularnych streamów).

Pasja do streamowania na Twitchu połączyła obu artystów. Heafy i Shinoda nawiązali współpracę, która ma zaowocować wspólnym utworem. Heafy przygotował już cały numer, a Shinoda wyprodukuje go podczas spotkań z fanami.

– Nie chcemy ograniczyć się do stworzenia metalowego kawałka – zarzeka się Shinoda. – To nie ma być utwór Trivium. Jak chcecie utwór Trivium, dostaniecie go. Po prostu wejdźcie na kanał Matta. W tym wypadku chcę wziąć wokal Matta, a nawet jego gitarę, pociąć to na fragmenty, a następnie przepuścić przez maszynkę do mielenia i zrobić z tego numer. Sam nie wiem, co to będzie.

– Kawałek, który przesłał mi Matt, jest epicki – cieszy się lider Linkin Park. – Brzmi tak, jakby Matt stał na szczycie góry z sokołem na nadgarstku, który odlatuje, żeby zebrać kości wrogów.

CZYTAJ TEŻ: MATT HEAFY (TRIVIUM): „TWITCH STAŁ SIĘ MOJĄ DRUGĄ PRACĄ”

Trudno oprzeć się wrażeniu, że jesteśmy świadkami nowego rozdania w branży muzycznej. Nawet jeśli pandemia ustąpi, media społecznościowe wciąż będą ważnym polem działalności zespołów – z pewnością ważniejszym niż kiedykolwiek wcześniej. Nie chodzi wyłącznie o Twitcha, gdzie aktywni są już też m.in. członkowie Asking Alexandria, ale również o inne platformy. Zwróciliście uwagę na prawdziwe zatrzęsienie nowych kanałów rockowych i metalowych gwiazd na YouTube? W ostatnich miesiącach rosną jak grzyby po deszczu. A to dopiero początek.

 

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV