App
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Mastodon – „Hushed and Grim”

Uznani metalowcy z Atlanty przypominają o sobie ósmym albumem.

instagram icon
twitter icon
Image is not available

Mastodon – „Hushed and Grim”
Data premiery: 29 października 2021
Gatunek: heavy metal
Wytwórnia: Reprise Records

Po przeszło czterech latach po premierze wyróżnionej nagrodą Grammy płyty „Emperor of Sand” Mastodon powraca z nowym longplayem. „Hushed And Grim” będzie ósmym wydawnictwem w dorobku amerykańskiej kapeli, która nie bez powodu od lat zaliczana jest do elity metalowych zespołów.

Po sukcesie płyty „Emperor of Sand” można było spodziewać się, że grupa pójdzie za ciosem i ekspresowo przygotuje coś nowego, ale tak się nie stało. Mastodon postanowił dać sobie czas. Czy dzięki temu otrzymamy lepszy, bardziej dopracowany materiał? Dotychczas opublikowane single są co najmniej obiecujące.

W sumie na „Hushed And Grim” trafi 15 premierowych utworów. Oznacza to, że Brann Dailor, perkusista Mastodon, nie kłamał, gdy mówił, że wraz z resztą składu przygotował konkretną porcję nowego materiału.

– Kiedy wydajemy album, połowa fanów zawsze mówi: „Walić ich. Sprzedali się. Poszli w taką stronę, że nie jest nam z nimi po drodze” – stwierdził Kelliher. – Mam 50 lat i nie zamierzam cały czas kręcić się wokół tego samego. Wydaje mi się, że mamy bardzo dużo fanów, którzy podchodzą do tego zupełnie inaczej. Bardziej na zasadzie: „Nie mogę się doczekać, co zrobią tym razem”. Jest tak, bo nie stoimy w miejscu.

Trakclista „Hushed and Grim” przedstawia się następująco:

1. „Pain With an Anchor”

2. „The Crux”

3. „Sickle and Peace”

4. „More Than I Could Chew”

5. „The Beast”

6. „Skeleton of Splendor”

7. „Teardrinker”

8. „Pushing the Tides”

9. „Peace and Tranquility”

10. „Dagger”

11. „Had It All”

12. „Savage Lands”

13. „Gobblers of Dregs”

14. „Eyes of Serpents”

15. „Gigantium”

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.