Lemmy miał sobowtórów? Tak twierdzi Gary Holt

Lemmy miał sobowtórów? Tak twierdzi Gary Holt. Gitarzysta zespołów Slayer i Exodus podzielił się swoimi wspomnieniami na temat nieodżałowanej legendy Motörhead, goszcząc na kanale Banger TV.

Lemmy był prawdziwą gwiazdą rocka. Zawsze starał się żyć, hołdując dewizie „sex, drugs & rock and roll”. Był w tym piekielnie konsekwentny, o czym najlepiej świadczą historie, jakie o liderze Motörhead mają do opowiedzenia koledzy z branży.

Gary Holt, do niedawna jeszcze gitarzysta Slayera, który dziś realizuje się z grupą Exodus, miał okazję poznać Lemmy’ego i trochę z nim poimprezować. Gary jest przekonany, że Lemmy w rzeczywistości był trzema osobami. Co najmniej trzema. Swoją teorię muzyk przedstawił w luźnej rozmowie z kanałem Banger TV.

– Kiedyś jako Exodus wydawaliśmy dużo więcej kasy. Jak graliśmy w Europie, upieraliśmy się, że musimy spędzić trochę czasu w Londynie, żeby się dobrze zaaklimatyzować. W rzeczywistości imprezowaliśmy jak pieprzone zwierzęta przez bite siedem dni. W tamtym okresie w Londynie wciąż mieszkał Lemmy – relacjonuje Gary.

– Kiedy wychodziliśmy do baru, to Lemmy zawsze już w nim był. Siedzieliśmy z nim, wrzucaliśmy różne dragi i piliśmy. Jak mówiliśmy, że przenosimy się do innego klubu, to on mówił: „Okej. Widzimy się później”. Ale jak już docieraliśmy na miejsce, to Lemmy w tym nowym miejscu już na nas czekał przy barze. A kiedy potem znowu się gdzieś jeszcze przenosiliśmy, to w tym kolejnym barze Lemmy też był przed nami. Byliśmy przekonani, że jest przynajmniej trzech różnych Lemmych. To po prostu nie było możliwe, żeby mogła to być jedna osoba. No ale Lemmy to bóg, tak że sami rozumiecie… – z uśmiechem wspomina gitarzysta.

Czy Lemmy rzeczywiście mógł być rockową trójcą świętą? Cóż, w jego przypadku nic nas nie zdziwi.

CZYTAJ TEŻ: OLBRZYMIA STATUA LEMMY’EGO STANĘŁA NA FESTIWALU HELLFEST [ZDJĘCIA]

Lemmy Kilmister zmarł w 2015 r. w wyniku choroby nowotworowej. Był liderem Motörhead, ale też członkiem takich grup, jak Hawkwind, The Damned czy The Head Cat. Do końca pozostał na scenie. Miejscem pochówku Lemmy’ego jest cmentarz Forest Lawn Memorial Park w Hollywood.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.