„Kolorowa Magdalena” – nowy klip Closterkeller!

Closterkeller pozostaje w klimacie – i prezentuje nowy klip promujący jeszcze gorący album „Viridian”. Nastrój, taniec i subtelna gra światłocieniem – taka właśnie jest „Kolorowa Magdalena”!

– To kolejny kolorowy album, tym razem w zieleni, kolorze życia i nadziei – o „Viridianie” mówi Anja Orthodox, wokalistka Closterkeller. – Cześć utworów z płyty to uporządkowanie przeszłości, a część to utwory zupełnie nowe, powstałe w odmłodzonym składzie. Te są moim zdaniem najlepsze, co oczywiście bardzo mnie cieszy. Album jest szalenie zróżnicowany muzycznie, od utworów miękkich do mocno rockowych – opowiada Anja.

Oficjalna premiera płyty „Viridian” miała miejsce 22 września. Album to pierwsze wydawnictwo Closterkeller, na którym w studio zadebiutował syn Anji Orthodox, perkusista Adam Najman. Obsadę krążka uzupełnili gitarzysta Michał Jarominek, basista Aleksander Gruszka i klawiszowiec Michał Rollinger. Jest to pierwsze wydawnictwo grupy od czasu wydania płyty „Bordeaux” w 2011 r. Materiał został zarejestrowany i wyprodukowany w należącym do Adama Toczki studio Kultowe.

Najnowszym i zarazem pierwszym teledyskiem promującym „Viridian” jest „Kolorowa Magdalena”. Klip możecie sprawdzić poniżej.

Przypominamy: Closterkeller nie ustaje w koncertowej promocji krążka.W ramach trasy Abracadabra Viridian Tour 2017 grupa ma do zagrania jeszcze 20 koncertów. Najbliższe daty to Elbląg, Gdynia i Łódź. Szczegółów szukajcie w naszym kalendarium oraz na facebookowym fanpage’u Closterkeller.

Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka. Liderką grupy jest Anja Orthodox – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i jedna z najbardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie rockowo-metalowej. Zespół istnieje od 1988 r.

„Viridian” oraz wcześniejsze albumy Closterkeller dostępne na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.