„Kolorowa Magdalena” – nowy klip Closterkeller!

Closterkeller pozostaje w klimacie – i prezentuje nowy klip promujący jeszcze gorący album „Viridian”. Nastrój, taniec i subtelna gra światłocieniem – taka właśnie jest „Kolorowa Magdalena”!

– To kolejny kolorowy album, tym razem w zieleni, kolorze życia i nadziei – o „Viridianie” mówi Anja Orthodox, wokalistka Closterkeller. – Cześć utworów z płyty to uporządkowanie przeszłości, a część to utwory zupełnie nowe, powstałe w odmłodzonym składzie. Te są moim zdaniem najlepsze, co oczywiście bardzo mnie cieszy. Album jest szalenie zróżnicowany muzycznie, od utworów miękkich do mocno rockowych – opowiada Anja.

Oficjalna premiera płyty „Viridian” miała miejsce 22 września. Album to pierwsze wydawnictwo Closterkeller, na którym w studio zadebiutował syn Anji Orthodox, perkusista Adam Najman. Obsadę krążka uzupełnili gitarzysta Michał Jarominek, basista Aleksander Gruszka i klawiszowiec Michał Rollinger. Jest to pierwsze wydawnictwo grupy od czasu wydania płyty „Bordeaux” w 2011 r. Materiał został zarejestrowany i wyprodukowany w należącym do Adama Toczki studio Kultowe.

Najnowszym i zarazem pierwszym teledyskiem promującym „Viridian” jest „Kolorowa Magdalena”. Klip możecie sprawdzić poniżej.

Przypominamy: Closterkeller nie ustaje w koncertowej promocji krążka.W ramach trasy Abracadabra Viridian Tour 2017 grupa ma do zagrania jeszcze 20 koncertów. Najbliższe daty to Elbląg, Gdynia i Łódź. Szczegółów szukajcie w naszym kalendarium oraz na facebookowym fanpage’u Closterkeller.

Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka. Liderką grupy jest Anja Orthodox – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i jedna z najbardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie rockowo-metalowej. Zespół istnieje od 1988 r.

„Viridian” oraz wcześniejsze albumy Closterkeller dostępne na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV