Kirk Hammett zapowiada solowy minialbum „Portals”

Solowy minialbum Kirka Hammetta „Portals” ukaże się w kwietniu. „Tworzę utwory do filmów, które są grane w mojej głowie” – komentuje gitarzysta Metalliki.

Kirk Hammett postanowił zaskoczyć fanów. Wieloletni gitarzysta Metalliki oznajmił, że jeszcze tej wiosny wyda solowy minialbum „Portals”. Będzie to jego pierwsze wydawnictwo poza Metallicą od czasu dołączenia do legendy thrash metalu na początku lat 80.

Kirk wyjawił, że do napisania utworów na „Portals” zainspirowała go wystawa plakatów starych horrorów z jego osobistej kolekcji.

– Na początku, kiedy jeszcze nie miałem pomysłu na epkę, byłem zainspirowany potrzebą stworzenia soundtracku, który mógłby akompaniować pierwszej wystawie „It’s Alive” w Peabody Essex Museum w Salem w Massachusetts – opowiada muzyk.

– Chciałem stworzyć coś, co dałoby się odtwarzać w pętli w tle, kiedy ludzie oglądaliby wystawę. Któregoś dnia usiadłem z progresją akordów i zanim się zorientowałem, wszystkie partie „Maiden and the Monster” były już gotowe” – wspomina Kirk, nawiązując do utworu otwierającego minialbum „Portals”.

– Pomysł na zrobienie epki zaczął się od tego jednego utworu. Idąc dalej, zorientowałem się, że mógłbym stworzyć soundtrack z bardzo różnymi momentami. Te utwory to moja definicja pojęcia „Audio Cinematic”. Tworzę utwory do filmów, które są grane w mojej głowie. Mam nadzieję, że stworzą podobne obrazy w głowach innych ludzi – podsumowuje Kirk.

Kirk sam stworzył i wyprodukował większość materiału. W zaaranżowaniu dwóch utworów wsparł go mózg orkiestry „S&M2” Edwin Outwater. Premiera epki, której dokładna data to 23 kwietnia, zbiegnie się z tegorocznym świętem Record Store Day.

Okładkę oraz szczegóły „Portals” udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: KIRK HAMMETT ZDRADZIŁ, CO GO PRZERAŻA

Przypomnijmy: w tym roku Metallica wróci do Europy. Polska nie znalazła się w rozpisce zaplanowanych na lato koncertów metalowej supergwiazdy.

Ostatni koncert Metalliki w naszym kraju odbył się przed trzema laty w Warszawie. Była to dwunasta wizyta Metalliki w naszym kraju. Wydarzenie było częścią trasy promującej album „Hardwired… to Self-Destruct” z 2016 r.

fot. Kreepin Deth (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.