Kirk Hammett stworzy solowy projekt? „Mam mnóstwo materiału”

Mogłoby się wydawać, że Metallica to muzyczny monolit. Okazuje się jednak, że jej członkowie rozważają projekty poboczne. Zainteresowanie działalnością solową wyraził właśnie Kirk Hammett.

O chęci stworzenia czegoś na własną rękę gitarzysta Metalliki opowiedział, udzielając wywiadu magazynowi „Metal Hammer”.

– Mam mnóstwo materiału, który niekoniecznie jest związany z Metallicą – przyznał Hammett. – Jest tego coraz więcej.

– Wciąż czuję, że mam wiele do zaoferowania Metallice, ale kiedy zrobi się z tego kompletna całość, być może rozważę zrobienie czegoś jeszcze – stwierdził gitarzysta.

Czego fani mogliby spodziewać się po solowym wydawnictwie członka Metalliki?

– To wcale nie byłby metalowy album – zaznaczył Hammett. – To byłoby dziwne i nawiązujące do różnych konwencji, ale jednocześnie spójne. Nie zdziwiłbym się, gdybyśmy wszyscy zrobili solowe, niezależne od siebie, autonomiczne rzeczy. Uważam, że to zdrowe, bo kiedy wrócisz po tym do zespołu, wrócisz z większym entuzjazmem. To jak wypad na kemping. Zawsze dobrze jest wrócić do domu i położyć się w wygodnym łóżku.

Na temat własnego projektu solowego, a dokładniej – braku potrzeby jego utworzenia, w ostatnim czasie wypowiadał się również James Hetfield.

– Metallica to taki mój projekt poboczny. Robię co chcę w Metallice – z zapewnił Hetfield. – Nie mam takiej potrzeby. Piszę rzeczy, które sprawiają, że odczuwam satysfakcję, i jeśli trafią do Metalliki, będzie nawet lepiej. Czasem nie trafiają. Niektóre to rzeczy pokroju „Nothing Else Matters” i raczej pozostaną nieopublikowane. Nie, nie ma takiej potrzeby. I czasu. Przede wszystkim czasu.

Rzeczywiście, Metallica to wyjątkowo zapracowana ekipa. W przyszłym roku zespół ponownie przyjedzie do Europy, odwiedzając również nasz kraj. Polski koncert czterech jeźdźców odbędzie się 21 sierpnia 2019 r.

Sprzedaż biletów startuje w piątek, 28 września, o godz. 10.00 na stronie agencji LiveNation.pl.

Koszulki, bluzy i pełną ofertę merchu Metalliki znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Kreepin Deth (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.