Kerry King (Slayer): „Za wcześnie zakończyliśmy działalność”

Slayer zakończył karierę blisko dwa lata temu. Kerry King nie owija w bawełnę i otwarcie przyznaje, że decyzja została podjęta za wcześnie.

Slayer przez długie lata rządził na scenie metalowej, ale od niespełna dwóch lat Amerykanie przebywają na zasłużonej emeryturze. Ze sceną pożegnali się, będąc w bardzo dobrej formie.

Niekwestionowana legenda thrashu z Huntington Park to przeciwieństwo wielu gwiazd rocka, które próbują wycisnąć ze swoich karier ostatnie soki, w kółko grając kolejne pożegnalne trasy i rozmieniając się na drobne w najgorszy z możliwych sposobów.

To, w jaki sposób członkowie Slayera zachowali się względem fanów i swojego dziedzictwa, budzi szacunek, ale nie każdy w obozie grupy cieszy się z takiego obrotu spraw. Kerry’ego Kinga, gitarzystę zespołu, cały czas ciągnie na scenę. Muzyk niespodziewanie otworzył się w nagraniu, jakie wzorem innych artystów przygotował z okazji 30-lecia działalności Machine Head. King wyznał, że jego zdaniem Slayer zszedł ze sceny stanowczo za szybko.

– Moi przyjaciele z Machine Head zasłużyli na gratulacje. Jak się okazuje, to już 30 lat, a to nie lada osiągnięcie. Niewiele kapel dochodzi do tego momentu. Nam się udało, ale później za wcześnie zakończyliśmy działalność. Pieprzyć nas. Pieprzyć mnie. Ko nienawidzę tego, że nie gram – przyznał King.

Żegnając się ze sceną, członkowie Slayera deklarowali, że nie rozważają powrotu. Gary Holt, drugi gitarzysta grupy, na początku roku wprawdzie zadeklarował, że gdyby pojawiła się taka okazja, chętnie pograłby jeszcze z dawnymi kolegami, ale jednocześnie zaznaczył, że nic nie wie o tym, by którykolwiek z pozostałych członków Slayera brał pod uwagę come back zespołu w jakiejkolwiek formie.

Wracając do Kinga, jesteśmy przekonani, że niedługo zaprezentuje coś nowego. Muzyczny lider Slayera niedawno odgrażał się, że odpali nowy projekt. W pewnym momencie spekulowano, że będzie w niego zaangażowany Phil Anselmo, ale jak na razie nie ma żadnych potwierdzonych informacji na ten temat. Jedno jest pewne: jeśli King wróci, zaserwuje nam bezwzględny łomot!

CZYTAJ TEŻ: CZŁONKOWIE SLAYER I PHIL ANSELMO Z PANTERY ŁĄCZĄ SIŁY?

Początki Slayera sięgają 1981 r. Zespół debiutował dwa lata później kultowym „Show No Mercy”. W sumie na jego koncie jest 12 albumów. W ciągu prawie 40-letniej kariery Slayer pięciokrotnie był nominowany do nagrody Grammy. Na koncie Amerykanów są dwie statuetki (obie w kategorii Najlepsze metalowe wykonanie: za „Eyes of the Insane” w 2007 r. i rok później za „Final Six”).

Dyskografię formacji zamyka „Repentless” z 2015 r.

Koszulki Slayer, gadżety i płyty znajdziecie na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.