Kerry King (Slayer) ma nowy zespół. „Nie będę dłużej czekał”

Powrót Slayera nie wchodzi w grę, ale to nie oznacza, że członkowie thrashowej legendy zakończyli działalność. Kerry King jest gotowy do zaprezentowania nowego zespołu i odgraża się: „Nie będę dłużej czekał”.

Slayer zakończył działalność w najlepszy możliwy sposób. Legenda metalu pożegnała się z fanami trasą „The Final World Tour” i nie zamierza rozmieniać swojej kariery na drobne, wracając dla pewnych pieniędzy. Obóz Slayera wprost mówi, że nie rozważa reaktywacji. Zamiast tego poszczególni członkowie kultowego zespołu wolą spróbować sił w innych projektach.

Kerry King przez lata stanowił o sile brzmienia Slayera, dostarczając piekielnie brutalne riffy. Krótko po zakończeniu działalności przez grupę gitarzysta oznajmił, że nie zamierza rozstawać się ze sceną. O swoim nowym zespole wspomina od miesięcy, ale dopiero teraz podał konkrety.

To już pewne: w składzie kapeli Kerry’ego znajdzie się Paul Bostaph, perkusista Slayera, a sam zespół zadebiutuje jeszcze w tym roku.

– Właśnie zaczęliśmy próby. Jedyną osobą, o jakiej mogę powiedzieć, jest Paul, którego wyciągnąłem ze Slayera – potwierdził Kerry w rozmowie z „Metal Hammerem”.

Muzyk przyznał, że ze swoją nową kapelą nie celuje w duże hale. Jak stwierdził, zamierza pracować u podstaw.

– Gdyby to zależało ode mnie, wystartowałbym już w 2020 r., ale to, co określa się pandemią, wszystkim wszystko zjebało – zauważył Kerry. – Wiecie, czekałem, bo to musiało kiedyś się skończyć. Nie chciałem być królikiem doświadczalnym. Nie chciałem też od początku uczyć się jak grać koncerty. Swoje zrobiłem i nie zamierzam sobie niczego udowadniać.

– Czy zwlekałem z tym projektem? Tak, bo chciałem, żeby to gówno się skończyło. Ale już nie będę dłużej czekał – podsumował Kerry.

CZYTAJ TEŻ: KERRY KING (SLAYER): „ZA WCZEŚNIE ZAKOŃCZYLIŚMY DZIAŁALNOŚĆ”

Początki Slayera sięgają 1981 r. Zespół debiutował dwa lata później kultowym „Show No Mercy”. W sumie na jego koncie jest 12 albumów. W ciągu prawie 40-letniej kariery Slayer pięciokrotnie był nominowany do nagrody Grammy. Na koncie Amerykanów są dwie statuetki (obie w kategorii Najlepsze metalowe wykonanie: za „Eyes of the Insane” w 2007 r. i rok później za „Final Six”).

Dyskografię formacji zamyka „Repentless” z 2015 r.

fot. pitpony.photography (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.