Jinjer z przepustką od ukraińskiego rządu. Zespół rusza w trasę

Ukraińska ekipa zagra serię dużych, europejskich koncertów jako ambasador swojego kraju. Na nadchodzących koncertach Jinjer fani będą mogli wspierać walczącą Ukrainę.

Kiedy Eugene Abduklanov, basista Jinjer, meldował się za pośrednictwem Facebooka z atakowanego Kijowa, martwiliśmy się o przyszłość zespołu. Członkowie grupy są jednak bezpieczni, podobnie jak wokalistka Tatiana Shmailyuk, która przebywa obecnie w USA ze swoim partnerem.

W obliczu wojny mężczyźni w wieku od 18-60 lat nie mogą opuszczać Ukrainy, ale dzięki specjalnej przepustce od ukraińskiego rządu muzyków Jinjer w najbliższym czasie nie będzie to dotyczyć. Zespół dostał pozwolenie na zagranie trasy, podczas której będzie miał oficjalny status ambasadora Ukrainy.

„Jesteśmy zaszczyceni, mogąc ogłosić, że dzięki pomocy Ministerstwa Kultury Ukrainy otrzymaliśmy pozwolenie na wyjazd za granicę w charakterze ambasadorów naszego kraju oraz na zbieranie środków na wyparcie trwającej wojny tam, skąd przyszła” – informuje zespół.

„To dla nas zaszczyt jako dla muzyków i jako dla obywateli Ukrainy” – podkreśla obóz Jinjer

Europejska trasa Jinjer wystartuje w piątek, 10 czerwca, na Greenfield Festival w szwajcarskim Interlaken. Polskich fanów najbardziej zainteresuje jednak fakt, że Jinjer dwukrotnie odwiedzi nasz kraj. Najpierw 4 sierpnia na Pol’and’Rock Festival, a następnie 7 sierpnia w Gdańsku jako gość specjalny koncertu Slipknot.

Pełną rozpiskę nadchodzących koncertów Jinjer udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: DECAPITATED I TATIANA SHMAILYUK Z JINJER RAZEM W SINGLU „HELLO DEATH”

Jinjer istnieje od 2009 r. Zespół został założony w Doniecku przez gitarzystę Dimitrija Oksenę jako reakcja na przygnębiającą rzeczywistość wschodniej Ukrainy. W obecnym wcieleniu kapeli Dmitrija nie ma, są za to znakomita frontwoman Tatiana Shmailiuk, gitarzysta Roman Ibramkhalilov oraz basista Eugene Abdiukhanov. Skład uzupełnia Vlad Ulasevich, perkusista, który do Jinjer dołączył w 2016 r. Na koncie grupy są cztery albumy. Ostatnim jest „Wallflowers” z 2021 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.