Decapitated i Tatiana Shmailyuk z Jinjer razem w singlu „Hello Death”

Decapitated nia tracą rozpędu. Mistrzowie death metalu opublikowali kolejny singiel z płyty „Cancer Culture”. W utworze „Hello Death” gościnnie zaśpiewała Tatiana Shmailyuk z Jinjer.

Decapitated wrzucają drugi bieg i nabierają rozpędu z promocją „Cancer Culture”, najnowszej płyty, nad którą grupa pracowała przez ostatnie lata.

Do sieci trafił właśnie drugi singiel promujący „Cancer Culture”. Oprócz głosu Rafała „Rasty” Piotrowskiego, frontmana Decapitated, możemy usłyszeć w nim Tatianę Shmailyuk, wokalistkę Jinjer i jeden z najlepszych żeńskich głosów we współczesnym metalu.

– Jinjer to jeden z najciekawszych rzeczy w metalu w ostatnich latach – nie ma wątpliwości Wacław „Vogg” Kiełtyka, gitarzysta Decapitated.

– Wokal Tatiany w tym numerze może być dla niektórych zaskoczeniem. Jest naprawdę unikalny i niesamowity – uważa Vogg.

Lider Decapitated tak wypowiada się o najnowszym singlu: „Osiągnęliśmy tym utworem coś wyjątkowego. W „Hello Death” połączyliśmy dwa zupełnie inne muzyczne światy. Jak wiece, lubimy wplatać w naszą twórczość różne ciekawe elementy. „Hello Death” to nasz techniczny death metal i wokal Tatiany, który nadaje mu zupełnie innego wymiaru. Tatiana ma jeden z najbardziej niesamowitych głosów na scenie metalowej, dlatego praca z nią przy tym utworze była wspaniałym doświadczeniem. Głos Tatiany napełnił ten utwór innymi emocjami i dopełnił wymowę tekstu”.

– Utwór opowiada o walce życia i śmierci – ciągnie Vogg. – Połączyliśmy brutalne, ciężkie riffy z kobiecym, lirycznym wokalem, który jest zarazem potężny, głęboki i w punkt. Taka kombinacja to nowa wartość w muzyce Decapitated i coś, co pokazuje, że czasem musisz opuścić swoją strefę komfortu, zrobić coś odważnego, żeby osiągnąć coś totalnie epickiego.

Singiel „Hello Death” udostępniamy poniżej.

Album „Cancer Culture” zostanie wydany w ramach nowego kontraktu Decapitated z wytwórnią Nuclear Blast. W Polsce za jego promocję odpowiada Mystic Production.

CZYTAJ TEŻ: CZŁONKOWIE DECAPITATED OSOBIŚCIE WSPIERAJĄ OSOBY Z UKRAINY

Decapitated to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów metalowych. Grupa jest zaliczana do ścisłej czołówki światowego death metalu. Została założona w 1996 r. w Krośnie i od tego czasu zdołała wydać siedem albumów. Ostatnim pozostaje „Anticult” z 2017 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.