Jinjer wspiera odbudowę szkoły muzycznej dla dzieci w Borodziance

Ekipa Jinjer wsparła odbudowę doszczętnie zniszczonej szkoły muzycznej dla dzieci w Borodziance niedaleko Kijowa. Zespół przekazał na instrumenty środki zebrane dzięki sprzedaży specjalnych koszulek.

Gdy wybuchła wojna, członkowie Jinjer stanęli na wysokości zadania. Świadomie zostali w atakowanym Kijowie, a już kilka dni po najechaniu Ukrainy przez Rosję ruszyli ze sprzedażą antywojennego merchu mającego pomóc Jinjer w zebraniu środków na pomoc najbardziej potrzebującym. Pieniądze, jakie fani grupy przekazali Jinjer w zamian za koszulki, już pomagają Ukrainie.

„Jest takie miasto Borodzianka. W Ukrainie, blisko Kijowa. Tamtejsza szkoła muzyczna dla dzieci została zniszczona przez rosyjską armię. Stracili wszystko. Dosłownie co do ostatniego instrumentu. Na całe szczęście dzięki pieniądzom, które wpłaciliście, kupując nasz merch, byliśmy w stanie przekazać im 365 tys. hrywien (ok. 55 tys. zł). W efekcie odkupiliśmy prawie wszystkie instrumenty zniszczone w wyniku tego okropnego ataku” – napisał zespół, dziękując fanom.

Swój komunikat kapela z Doniecka zakończyła wymownym hasztagiem „#wewantourhomeback”.

Wsparcie szkoły muzycznej dla dzieci w Borodziance to nie pierwszy efekt charytatywnej kampanii Jinjer. Wcześniej grupa przekazała środki medyczne, jedzenie i najpotrzebniejsze ubrania osobom chowającym się w kijowskich schronach, a także uchodźcom z Charkowa i Czernichowa przebywającym w Użhorodzie. Podopieczni Napalm Records aktywnie starają się też szerzyć prawdę o wojnie w Ukrainie, wykorzystując każdą okazję, by upominać się o wsparcie dla broniącego się kraju.

CZYTAJ TEŻ: JINJER SPRZEDAJE SPECJALNE KOSZULKI. DOCHÓD Z ICH SPRZEDAŻY DLA UKRAINY

Obecnie Jinjer jest w trakcie europejskiej trasy. Zgodnie z obowiązującymi w Ukrainie przepisami mężczyźni w wieku od 18-60 lat nie mogą opuszczać kraju, ale dzięki przepustce od ukraińskiego rządu muzyków Jinjer w najbliższym czasie to nie dotyczy. Zespół dostał pozwolenie na zagranie serii letnich koncertów, podczas których ma status ambasadora Ukrainy.

W ramach „European Summer Tour” Jinjer dwukrotnie odwiedzi nasz kraj. Najpierw 4 sierpnia zagra na Pol’and’Rock Festival, a następnie 7 sierpnia w Gdańsku jako gość specjalny koncertu Slipknot.

Jinjer istnieje od 2009 r. Zespół został założony w Doniecku przez gitarzystę Dimitrija Oksenę jako reakcja na przygnębiającą rzeczywistość wschodniej Ukrainy. W obecnym wcieleniu kapeli Dmitrija nie ma, są za to znakomita frontwoman Tatiana Shmailiuk, gitarzysta Roman Ibramkhalilov oraz basista Eugene Abdiukhanov. Skład uzupełnia Vlad Ulasevich, perkusista, który do Jinjer dołączył w 2016 r. Na koncie grupy są cztery albumy. Ostatnim jest „Wallflowers” z 2021 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.