Jinjer sprzedaje specjalne koszulki. Dochód z ich sprzedaży dla Ukrainy

Kapela z Doniecka, której członkowie przebywają obecnie w Kijowie, zaprezentowała specjalną linię koszulek. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany najbardziej potrzebującym rodakom Jinjer.

Ukraina dzielnie opiera się rosyjskiej inwazji. W ogarniętym wojną kraju pozostają ekipa Jinjer. Jedynie Tatiana Shmailiuk, wokalistki zespołu, jest w bezpiecznej Kalifornii wraz ze swoim partnerem Alexem Lopezem z formacji Suicide Silence.

Z linii frontu regularnie melduje się Eugene Abduklanov, basista Jinjer. Eugene i reszta składu są gotowi walczyć za Ukrainę. Póki co Jinjer wykorzystuje swoją popularność, pomagając w walce z putinowską Rosją również na innych poziomach. Grupa uruchomiła sprzedaż nowych koszulek nawiązujących do ukraińskich motywów narodowych. Sprzedając je, obóz Jinjer zbiera środki potrzebne na odpieranie rosyjskiej agresji i pomoc ofiarom trwającego konfliktu.

„Dziękujemy za wasze słowa wsparcia w ostatnich dniach. Nie mamy jak odpowiadać, ale odbieramy je i naprawdę dużo one dla nas znaczą” – w najnowszym oświadczeniu do fanów zwrócił się Eugene z Jinjer, wypowiadając się w imieniu całego zespołu.

„Jak wiecie, na ulicach ukraińskich miast szaleje wojna. Mnóstwo ludzi ma mało wody i jedzenia albo nie ma ich wcale. Boją się, co może przynieść jutro” – zauważa muzyk.

„Wspólnie z Napalm Records wypuszczamy dwa nowe wzory koszulek, aby zebrać fundusze, a następnie przekazać je różnym organizacjom dobroczynnym działąjącym w Ukrainie i pomóc im w dostarczaniu leków, wody czy jedzenia. Jeśli nie możecie nas teraz wesprzeć, prosimy, udostępniajcie te i inne informacje o tym, co dzieje się naprawdę. Każda sprzedana koszulka może ocalić ludzkie życie” – apeluje Eugene.

Szczegóły związane ze sprzedażą koszulek udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: MUZYCY ROCKOWI I METALOWI WSPIERAJĄ UKRAINĘ. „NIC NIE USPRAWIEDLIWIA PRZEMOCY”

Jinjer istnieje od 2009 r. Zespół został założony w Doniecku przez gitarzystę Dimitrija Oksenę jako reakcja na przygnębiającą rzeczywistość wschodniej Ukrainy. W obecnym wcieleniu kapeli Dmitrija nie ma, są za to znakomita frontwoman Tatiana Shmailiuk, gitarzysta Roman Ibramkhalilov oraz basista Eugene Abdiukhanov. Skład uzupełnia Vlad Ulasevich, perkusista, który do Jinjer dołączył w 2016 r. Na koncie grupy są cztery albumy. Ostatnim jest „Wallflowers” z 2021 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.