Gitarzysta wyjawia plany zespołu na przyszłość
Powrót Nevermore to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie metalu w ciągu ostatnich kilku lat. Gitarzysta i współzałożyciel zespołu, Jeff Loomis, opuścił szeregi Arch Enemy i postanowił reaktywować Nevermore w nowym składzie. Do Loomisa i perkusisty Vana Williamsa w obecnym składzie Nevermore dołączają nowi członkowie: Jack Cattoi na gitarze, Semir Özerkan na basie i nowy wokalista Berzan Önen.
Pierwszy koncert grupy odbył się 1 kwietnia w IF Performance Hall Beşiktaş w Stambule w Turcji, a obecnie grupa jest w trakcie europejskiej trasy koncertowej. W wywiadzie dla niemieckiego Moshpit Passion gitarzysta Jeff Loomis opowiedział o reaktywacji zespołu i planach na przyszłość, w tym perspektywę nowego albumu.
– Pracę nad nową muzyką zacząłem dosyć późno, ponieważ mnóstwo czasu zajęło nam skompletowanie składu, a Van chciał wrócić do grania tras. Niemniej dema zaczynają się pojawiać, mamy około sześciu pomysłów na nowe utwory, niektóre są w zasadzie w pełni gotowe. Chcemy naprawdę wykorzystać najbliższe sześć miesięcy, które mamy, aby stworzyć najlepszy album w naszym życiu. Takie są nasze plany – mówi Loomis.
Ostatni album Nevermore, „The Obsidian Conspiracy” ukazał się w 2010 roku.






