James Hetfield żegna Ennio Morricone. „Spoczywaj w pokoju, mistrzu”

Śmierć Ennio Morricone, legendarnego kompozytora i twórcy muzyki filmowej, wstrząsnęła światem muzyki. Wśród artystów, którzy nie mogą się z nią pogodzić, jest James Hetfield. „Zawsze będę myślał o tobie jako o członku rodziny Metalliki” – w emocjonalnym poście pisze wokalista.

Ennio Morricone to autor muzyki do ponad 500 filmów, ale też postać zasłużona dla rocka i metalu. Wyjątkowa więź łączyła kompozytora z Metallicą, która od 1983 r. otwiera koncerty interpretacją jego utworu „The Ecstasy Of Gold”.

Wiadomość o śmierci Morricone dotknęła światową gwiazdę thrash metalu. Zespół zareagował na swoim oficjalnym fanpage’u na Facebooku.

„Spoczywaj w pokoju, Ennio. Twoja kariera była legendarna, a Twoje kompozycje ponadczasowe. Dziękujemy za nadanie nastroju tak wielu naszym koncertom od 1983 r.” – napisali członkowie Metalliki.

Na bardziej osobisty post zdobył się James Hetfield.

„Dzień, w którym pierwszy raz zagraliśmy „The Ecstasy Of Gold” jako nasze nowe intro, był magiczny. Od tamtej pory ten utwór wszedł nam w krew, stał się naszym oddechem, modlitwą i rytuałem przed każdym koncertem. Śpiewałem tę melodię tysiące razy, żeby rozgrzać gardło przed wyjściem na scenę. Dziękuję ci, Ennio, że dałeś nam energię, byłeś naszą wielką inspiracją, zacieśniłeś więzi pomiędzy nami, naszą ekipą i fanami. Zawsze będę myślał o tobie jako o członku rodziny Metalliki. Spoczywaj w pokoju, mistrzu” – napisał Hetfield.

Ennio Morricone zmarł w poniedziałek, 6 lipca, nad ranem w Rzymie. Dokładna przyczyna śmierci nie została ujawniona. Artysta kilka dni temu miał trafić do szpitala po upadku, w wyniku którego złamał kość udową. Jak poinformował jego przyjaciel i prawnik, do końca zachował świadomość.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.