James Hetfield chwali Lady Gagę. „Kocha metal”

Wspólny występ Metalliki i Lady Gagi na gali rozdania nagród Grammy w 2017 r. odbił się szerokim echem. Nie był to dobry dzień dla Jamesa Hetfielda, którego mikrofon w ostatniej chwili odmówił posłuszeństwa, ale muzyk i tak dobrze wspomina współpracę z gwiazdą pop. „Szanuję ją jako artystkę” – przyznaje Hetfield.

Kiedy w 2017 r. na gali rozdania nagród Grammy Metallica pojawiła się na scenie z Lady Gagą, spora część fanów posądziła zespół o zdradę ideałów. Sam występ okazał się klapą przez mikrofon Jamesa Hetfielda, który w momencie występu okazał się niesprawny (według niektórych doniesień zawaliła ekipa techniczna). Hetfield miał zaśpiewać z Gagą w duecie skomponowany przez siebie numer „Moth Into Flame”. Ostatecznie śpiewała sama Gaga. Frontman Metalliki wprawdzie próbował skrzętnie podpiąć się pod jej mikrofon, ale show nie dało się uratować.

Tuż po zakończeniu występu Hetfield dał wyraz swojemu zażenowaniu i kopnął mikrofon, ale do samej Lady Gagi nie ma żadnych zastrzeżeń. Goszcząć w programie „The Howard Stern Show”, Hetfield przyznał, że podziwia popową supergwiazdę.

– Szanuję ją jako artystkę. Była na miejscu dwie godziny przed nami. Pracowała nad swoją choreografią i całą koncepcją. Jest ekstremalnie pomysłową i odważną artystką – Lady Gagę pochwalił Hetfield.

– Lady Gaga szczególnie kocha metal. Mówiła mi, że „Metal Militia”, czyli numer z naszej pierwszej płyty „Kill 'Em All”, był kiedyś jej ulubioną piosenką – dodał wokalista i gitarzysta Metalliki.

CZYTAJ TEŻ: GRAMMY 2017: WPADKA PODCZAS WYSTĘPU METALLIKI Z LADY GAGĄ

Warto odnotować, że podobne zdanie na temat Gagi ma Lars Ulrich, który swego czasu nazwał ją „piątym członkiem zespołu”.

– Jej głos, podejście, jej poglądy na wszystko są niesamowite – stwierdził Ulrich. – Ona po prostu ma w sobie duszę hard rocka i metalu. To przychodzi jej naturalnie. Tu nie ma udawania. Ona po prostu to ma.

Swego czasu członkowie Metalliki wspominali nawet, że są otwarci, by Lady Gaga dołączyła do nich na stałe. Ostatecznie chyba jednak porzucili ten pomysł. Może to i lepiej – obwołanie Gagi członkinią Metalliki dla części fanów mogłoby skończyć się zawałem albo jeszcze gorzej…

Przypomnijmy: 28 sierpnia do sklepów trafi koncertowy album Metalliki „S&M2”. Więcej na jego temat pisaliśmy w artykule: „Metallica udostępnia kolejne nagranie zapowiadające «S&M2»”.

Bestsellerowe wzory koszulek, bluz oraz inne gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV