Grammy 2017: Wpadka podczas występu Metalliki z Lady Gagą

Występ Metalliki na 59. gali rozdania nagród Grammy miał być wyjątkowym przedsięwzięciem – i był, choć pewnie nie tego spodziewali się członkowie legendarnej formacji. Występu u boku Lady Gagi grupa nie zaliczy do udanych. Wszystko przez ekipę techniczną, która zapomniała włączyć mikrofon Jamesa Hetfielda.

Tegoroczna gala rozdania nagród Grammy to już historia. Jak co roku ceremonia wręczenia „muzycznych Oscarów” odbyła się z wielką pompą, choć i tym razem nie obyło się bez wpadek. Jedna z największych przytrafiła się Metallice, a dokładniej: ekipie technicznej odpowiedzialnej za jej występ.

To nie był wieczór czterech jeźdźców. Grupa nie zdobyła żadnej statuetki, mimo że – przypomnijmy – była nominowana w kategorii „Najlepszy utwór: rock” za tytułowy numer z płyty „Hardwired… to Self-Destruct” (wygrał utwór „Blackstar” Davida Bowiego). Na domiar złego Metallice nie udał się występ, który zespół anonsował jako „coś bardzo unikatowego i szczególnego”.

Chodzi o występ z Lady Gagą. Wspólnie z popową supergwiazdą Metallika miała wykonać „Moth Into Flame” – i wykonała, z tym że nie tak, jak można to sobie było wyobrażać. Bo gdy członkowie kultowego składu byli już na scenie, okazało się, że nie działa mikrofon Jamesa Hetfielda.

I tak pierwszą zwrotkę „Moth Into Flame” zaśpiewała sama Lady Gaga. Później James wprawdzie podpiął się pod jej mikrofon, ale i tak nie uratowało to show. Niesmak pozostał. Wyraz swojemu niezadowoleniu dał również frontman Metalliki, który po wszystkim kopnął statyw niedziałającego mikrofonu i wyrzucił gitarę. Było to najlepsze podsumowanie tego, co stało się na scenie…

Co ciekawe, powód do tego, by wkurzyć się na organizatorów gali, miała również formacja Megadeth. Grupa wywalczyła statuetkę w kategorii „Najlepsze wykonanie: metal”, jej radość jednak mógł zmącić fakt, że gdy Dave Mustaine & Co. wchodzili na scenę, by odebrać swoją nagrodę, ekipa odpowiedzialna za oprawę wydarzenia zagrała… „Master of Puppets” Metalliki.

Wpadkę z gali rozdania nagród Grammy udziałem Metalliki możecie zobaczyć poniżej. Bardziej szczegółowo o nagrodach pisaliśmy w artykule „Bowie, Megadeth i inni – nagrody Grammy rozdane #rock/metal”.

Merch Metalliki znajdziecie na RockMeatlShop.pl via [link]

fot. Instagram/@ladygaga

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.