Jak zagrać „Nothing Else Matters” i inne utwory Metalliki? Zespół odpala tutoriale

Jeśli macie ochotę nauczyć się grać numery Metalliki, jest ku temu okazja. Zespół nawiązał współpracę z platformą Yousician i rusza z oficjalnymi tutorialami video.

Ciekawi was, jak zagrać „Nothing Else Matters” na gitarze? A może chcecie się nauczyć ikonicznego riffu z „Master of Puppets” lub innego klasyka czterech jeźdźców? Cóż, zawsze możecie ściągnąć nuty, tabulatury albo po prostu odpalić randomowy film instruktażowy na YouTube. Nikt jednak nie nauczy was grać lepiej utworów Metalliki niż jej członkowie.

– Najlepszym sposobem, żeby grać jak my, jest granie z nami – nie ma wątpliwości James Hetfield, gitarzysta i głos Metalliki.

James wspólnie z kumplem z kapeli Kirkiem Hammettem pokażą wszystkim chętnym, jak zagrać najbardziej kultowe kawałki Metalliki, wykorzystując sprawdzone techniki, takie jak downpicking. Wszystko za pośrednictwem platformy Yousician, która we współpracy z Metallicą stworzyła serię tutoriali z udziałem członków zespołu. Lekcje video poprowadzą gitarzyści Metalliki, ale swoje trzy grosze dorzucą też pozostali członkowie grupy: Robert Trujillo i Lars Ulrich. Oczywiście nic za darmo. Regularna cena rocznego dostępu do kursu to w przeliczeniu na złotówki 199 zł. Przez miesiąc obowiązuje jednak 30-procentowa zniżka. Po jej uwzględnieniu cena to 139 zł.

Zapowiedź oraz link do kursu udostępniamy poniżej.

Warto odnotować, że to nie pierwsza akcja szkoleniowa, w jaką ostatnio zaangażowała się Metallica. Zespół od niedawna prowadzi szkolenia z grania w kapeli na platformie MasterClass, ucząc aspirujące ekipy pisania utworów, wydawania albumów, koncertowania i zarabiania na muzyce, co Metallice zawsze wychodziło nieźle.

CZYTAJ TEZ: SYN JAMESA HETFIELDA Z METALLIKI ZDRADZIŁ, JAKIE RADY OTRZYMAŁ OD OJCA

Metallica tego lata wróci do Europy. Tym razem legenda thrash metalu ominie nasz kraj. Niewykluczone jednak, że wkrótce znów będzie miała okazję, by wyruszyć w dużą, międzynarodową trasę. Członkowie Metalliki cały czas utrzymują, że pracują nad nowym albumem. Jeśli to prawda, w niedalekiej przyszłości znów mogą ruszyć w regularną trasę. I tego się trzymamy.

Ostatni koncert Metalliki w Polsce odbył się przed dwoma laty w Warszawie. Była to dwunasta wizyta grupy w naszym kraju. Koncert był częścią trasy promującej album „Hardwired… to Self-Destruct” z 2016 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.