Jak Nickelback reaguje na hejt? Zespół ma swój sposób

Nickelback to jedna z największych gwiazd światowego rocka. Mimo milionów sprzedanych albumów i wielu superhitów na koncie zespół nie może jednak narzekać na brak hejterów. Jego członkowie postanowili wypowiedzieć się na ten temat.

Nickelback to prawdopodobnie jeden z najbardziej docenionych przez mainstream zespołów rockowych. Współtworzonej przez braci Kroeger formacji wiele ekip mogłoby pozazdrościć kariery, ale sukces grupy ma też ciemną stronę. Trudno wskazać zespół, który musiałby się zmierzyć z podobną ilością hejtu.

Bezpłciowość, miałkie brzmienie i tandetne teksty to prawdopodobnie najłagodniejsze zarzuty, jakie od lat muszą odpierać członkowie Nickelback. Dość powiedzieć, że nawet Corey Taylor ze Slipknot jeszcze niedawno cisnął wokaliście Nickelback, że ma tyle wspólnego z rockiem, co KFC z Kurczakami. Ale czy członkowie Nickelback biorą takie teksty do siebie? W najnowszym wywiadzie dla portalu Bandwagon wszystko wyjaśnił basista Nickelback Mike Kroeger.

– Na początku w jakiś sposób rani to nasze uczucia – przyznał muzyk. – Myślę, że bezpiecznie jest powiedzieć, że każdy człowiek na świecie czułby się źle, gdyby mówiono o nim źle.

– Myślę jednak, że kiedy minie trochę czasu, pewne rzeczy stają się zabawne. Czasem ludzie tak bardzo próbują ci pocisnąć, że wychodzi trochę słabo. Tak jest w większości przypadków – dodaje Kroeger.

– Niestety, czasem ludzie przekraczają granice złośliwości i idą za daleko, zaczynają obrażać nasze rodziny, grożą nam śmiercią i robią tego typu rzeczy. Wtedy musisz cofnąć się i pomyśleć: „Na pewno robimy coś dobrego, skoro ktoś nas tak nienawidzi”. Wtedy to zostawiasz, bo masz lepsze rzeczy do roboty. Nie widzę żadnych korzyści odpowiadania takim ludziom i oddawania im złej energii – podsumował basista.

Niewykluczone, że członkowie Nickelback wkrótce zamkną usta części hejterów. Zespół nosi się z zamiarem wydania płyty z coverami utworów Slayera. To ciekawy pomysł, zwłaszcza że covery dobrze wychodzą Nickelback. Przykład znajdziecie poniżej.

Przypomnijmy: dyskografię Nickelback zamyka album „Feed the Machine” z 2017 r.

Merch Nickelback, w tym płyty zespołu, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.