Jak Nickelback reaguje na hejt? Zespół ma swój sposób

Nickelback to jedna z największych gwiazd światowego rocka. Mimo milionów sprzedanych albumów i wielu superhitów na koncie zespół nie może jednak narzekać na brak hejterów. Jego członkowie postanowili wypowiedzieć się na ten temat.

Nickelback to prawdopodobnie jeden z najbardziej docenionych przez mainstream zespołów rockowych. Współtworzonej przez braci Kroeger formacji wiele ekip mogłoby pozazdrościć kariery, ale sukces grupy ma też ciemną stronę. Trudno wskazać zespół, który musiałby się zmierzyć z podobną ilością hejtu.

Bezpłciowość, miałkie brzmienie i tandetne teksty to prawdopodobnie najłagodniejsze zarzuty, jakie od lat muszą odpierać członkowie Nickelback. Dość powiedzieć, że nawet Corey Taylor ze Slipknot jeszcze niedawno cisnął wokaliście Nickelback, że ma tyle wspólnego z rockiem, co KFC z Kurczakami. Ale czy członkowie Nickelback biorą takie teksty do siebie? W najnowszym wywiadzie dla portalu Bandwagon wszystko wyjaśnił basista Nickelback Mike Kroeger.

– Na początku w jakiś sposób rani to nasze uczucia – przyznał muzyk. – Myślę, że bezpiecznie jest powiedzieć, że każdy człowiek na świecie czułby się źle, gdyby mówiono o nim źle.

– Myślę jednak, że kiedy minie trochę czasu, pewne rzeczy stają się zabawne. Czasem ludzie tak bardzo próbują ci pocisnąć, że wychodzi trochę słabo. Tak jest w większości przypadków – dodaje Kroeger.

– Niestety, czasem ludzie przekraczają granice złośliwości i idą za daleko, zaczynają obrażać nasze rodziny, grożą nam śmiercią i robią tego typu rzeczy. Wtedy musisz cofnąć się i pomyśleć: „Na pewno robimy coś dobrego, skoro ktoś nas tak nienawidzi”. Wtedy to zostawiasz, bo masz lepsze rzeczy do roboty. Nie widzę żadnych korzyści odpowiadania takim ludziom i oddawania im złej energii – podsumował basista.

Niewykluczone, że członkowie Nickelback wkrótce zamkną usta części hejterów. Zespół nosi się z zamiarem wydania płyty z coverami utworów Slayera. To ciekawy pomysł, zwłaszcza że covery dobrze wychodzą Nickelback. Przykład znajdziecie poniżej.

Przypomnijmy: dyskografię Nickelback zamyka album „Feed the Machine” z 2017 r.

Merch Nickelback, w tym płyty zespołu, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV