Nickelback jak Metallica? Zespół komentuje zaskakujące porównianie

Nickelback nie ma najlepszej prasy, ale nie wszyscy widzą w zespole miałki rock dla mięczaków. Phil Labonte z All That Remains stwierdził niedawno, że Nickelback brzmi jak Metallica w okresie „Load” i „Reload”. Basista zespołu odbiera to jako komplement.

Choć Nickelback to zespół, który sprzedał miliony albumów na całym świecie, wylansował kilka superprzebojów i może pochwalić się szerokim gronem fanów, grupa nie jest darzona szczególnym szacunkiem. Nickelback zarzuca się przede wszystkim nijakie brzmienie i infantylne teksty, co sprawia, że wiele osób nie uznaje Nickelback za zespół rockowy czy (tym bardziej) metalowy.

Nie każdy jednak jest negatywnie nastawiony do Nickelback.

Phil Labonte, frontman formacji All That Remains, podczas niedawnej wizyty w podcaście „Breaking The Ice” porównał Nickelback do Metalliki. Nie, to nie żart. Labonte oznajmił, że jego zdaniem w okresie „Load” i „Reload” Metallica brzmiała łudząco podobnie do Nickelback.

– Prawie każdy z utworów Nickelback mógłby trafić na „Load” albo „Reload”. Tak samo prawie każdy utwór z „Load” czy „Reload” mógłby znaleźć się na dowolnym albumie Nickelback – ocenił Labonte.

Wokalista All That Remains poszedł nawet o krok dalej, przekonując, że wokalista Nickelback i James Hetfield z Metalliki mogliby nawet w tamtym okresie (w połowie lat 90.) zamienić się miejscami i że nikt nie dostrzegłby różnicy.

Do teorii lidera All That Remains w rozmowie z amerykańską radiostacją 95.5 KLOS odniósł się basista Nickelback.

– Czytałem o tym. Jestem fanem All That Remains. Przypuszczam, że to komplement. Szczerze nie sądzę, żeby było w tym coś negatywnego, naprawdę. Potraktuję to jako komplement – powiedział Mike Kroeger, przyrodni brak wokalisty Chada Kroegera.

Co ciekawe, zespół rodzeństwa Kroegerów nie raz udowadniał, że byłby w stanie dźwignąć repertuar Metalliki. Przykład znajdziecie poniżej.

Przypomnijmy: członkowie Nickelback niedawno nosili się z zamiarem wydania płyty z coverami utworów Slayera. Ostatnio jednak temat trochę przycichł. Czy popularni Amerykanie porzucili ten plan? Czas pokaże. Póki co ich dyskografię zamyka album „Feed the Machine” z 2017 r.

Merch Nickelback, w tym płyty zespołu, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.