Nickelback jak Metallica? Zespół komentuje zaskakujące porównianie

Nickelback nie ma najlepszej prasy, ale nie wszyscy widzą w zespole miałki rock dla mięczaków. Phil Labonte z All That Remains stwierdził niedawno, że Nickelback brzmi jak Metallica w okresie „Load” i „Reload”. Basista zespołu odbiera to jako komplement.

Choć Nickelback to zespół, który sprzedał miliony albumów na całym świecie, wylansował kilka superprzebojów i może pochwalić się szerokim gronem fanów, grupa nie jest darzona szczególnym szacunkiem. Nickelback zarzuca się przede wszystkim nijakie brzmienie i infantylne teksty, co sprawia, że wiele osób nie uznaje Nickelback za zespół rockowy czy (tym bardziej) metalowy.

Nie każdy jednak jest negatywnie nastawiony do Nickelback.

Phil Labonte, frontman formacji All That Remains, podczas niedawnej wizyty w podcaście „Breaking The Ice” porównał Nickelback do Metalliki. Nie, to nie żart. Labonte oznajmił, że jego zdaniem w okresie „Load” i „Reload” Metallica brzmiała łudząco podobnie do Nickelback.

– Prawie każdy z utworów Nickelback mógłby trafić na „Load” albo „Reload”. Tak samo prawie każdy utwór z „Load” czy „Reload” mógłby znaleźć się na dowolnym albumie Nickelback – ocenił Labonte.

Wokalista All That Remains poszedł nawet o krok dalej, przekonując, że wokalista Nickelback i James Hetfield z Metalliki mogliby nawet w tamtym okresie (w połowie lat 90.) zamienić się miejscami i że nikt nie dostrzegłby różnicy.

Do teorii lidera All That Remains w rozmowie z amerykańską radiostacją 95.5 KLOS odniósł się basista Nickelback.

– Czytałem o tym. Jestem fanem All That Remains. Przypuszczam, że to komplement. Szczerze nie sądzę, żeby było w tym coś negatywnego, naprawdę. Potraktuję to jako komplement – powiedział Mike Kroeger, przyrodni brak wokalisty Chada Kroegera.

Co ciekawe, zespół rodzeństwa Kroegerów nie raz udowadniał, że byłby w stanie dźwignąć repertuar Metalliki. Przykład znajdziecie poniżej.

Przypomnijmy: członkowie Nickelback niedawno nosili się z zamiarem wydania płyty z coverami utworów Slayera. Ostatnio jednak temat trochę przycichł. Czy popularni Amerykanie porzucili ten plan? Czas pokaże. Póki co ich dyskografię zamyka album „Feed the Machine” z 2017 r.

Merch Nickelback, w tym płyty zespołu, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV