Jak będzie wyglądał wirtualny Pol’and’Rock? „Połączenie radia z kanałem MTV”

To już pewne: w tym roku Pol’and’Rock Festival będzie wirtualnym festiwalem. W rozmowie z Onetem, której tematem przewodnim był wątek Pol’and’Rock, Jerzy Owsiak zdradził, jak ma wyglądać tegoroczna odsłona imprezy.

Tegoroczny Pol’and’Rock Festival zapowiadał się znakomicie. Koncerty takich zespołów, jak Jinjer, While She Sleeps czy Static-X, były wydarzeniami, na które warto było czekać. Ostatecznie w związku z pandemią koronawirusa Pol’and’Rock został jednak odwołany, a dokładniej: przeniesiony do sieci. Jaką formułę przybierze wirtualny Pol’and’Rock?

– Potrwa trzy dni. Rozpocznie się 30 lipca o godz. 10.00. O tej godzinie zawsze rozpoczynały się spotkania na Akademii Sztuk Przepięknych – w rozmowie z Piotrem Halickim z Onetu zdradził Jerzy Owsiak. – Następnie będziemy starali się działać zgodnie z rozkładem, który już zapowiadaliśmy. Mamy 90 dni na to, aby porozumieć się z zespołami i z wieloma na pewno to się uda. Działamy już, żeby zaplanować wszystkie szczegóły organizacyjne i technologiczne.

Jak zapowiedział szef Fundacji WOŚP, plan jest taki, by wszyscy wykonawcy, którzy pierwotnie mieli zagrać w Kostrzynie nad Odrą, w tym wykonawcy zagraniczni, zagrali na wirtualnym Pol’and’Rock.

– Liczymy na to, że zespoły zorganizują nam jakąś swoją domówkę, dadzą dostęp do swoich teledysków, zarejestrują coś specjalnie na tę okoliczność. Będziemy też puszczali te koncerty, które odbyły się na naszym festiwalu w poprzednich latach – dodał Owsiak.

–Będzie to więc dzień pełen muzyki. Tak jakby połączenie radia z kanałem MTV – podsumował twórca „najpiękniejszego festiwalu świata”.

Szef Fundacji WOŚP zaapelował do diehardowych fanów Pol’and’Rock, by nie próbowali jechać do Kostrzyna w czasie trwania festiwalu, by zorganizować sobie festiwal na własną rękę. Jak podkreślił, Fundacja WOŚP podjęła decyzję o odwołaniu Pol’and’Rock w trosce o bezpieczeństwo wszystkich festiwalowiczów, a takie zachowanie w kontekście panującej pandemii koronawirusa mogłoby spowodować duże zagrożenie.

Cały wywiad możecie przeczytać via [link]

Przypomnijmy: Pol’and’Rock Festival planowo miał odbyć się między 30 lipca a 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Wśród ogłoszonych gwiazd imprezy znalazła się ukraińska formacja Jinjer, a także m.in. While She Sleeps, Static-X i Clutch.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV