Iron Maiden ogłosili premierę nowej płyty „Senjutsu”!

Fani Iron Maiden mogą zacierać ręce. Po piątkowej premierze nowego singla „The Writing On The Wall” legenda heavy metalu ogłosiła premierę długo wyczekiwanego nowego albumu. „Senjutsu” ukaże się 3 września.

Wygląda na to, że w ostatnim czasie Iron Maiden inspirowali się dalekim wschodem. Na okładce najnowszego wydawnictwa grupy nieśmiertelny Eddie przybiera postać samuraja, a sam krążek został nazwany „Senjutsu”.

Oficjalną zapowiedź płyty udostępniamy poniżej.

Na „Senjutsu” trafi 10 premierowych numerów, w tym jeszcze gorący singiel „The Writing On The Wall”, opublikowany przez Iron Maiden w piątek, 16 lipca.

– Na nagrania wybraliśmy ponownie Guillaume Tell Studio we Francji. To miejsce ma niesamowity, relaksujący klimat. Wewnątrz wszystko idealnie odpowiadało naszym potrzebom. W budynku wcześniej mieściło się kino. Ma bardzo wysoki sufit, co oznacza świetną akustykę – komentuje Steve Harris, basista Iron Maiden.

– Nagraliśmy ten album tak samo, jak nagrywaliśmy „The Book of Souls”, czyli pisaliśmy utwór, graliśmy go i od razu rejestrowaliśmy, póki wszystko było jeszcze świeże w naszych głowach – dodaje Harris. – Są na tym albumie bardzo skomplikowane utwory. Sprawienie, by brzmiały tak, jak chcieliśmy, kosztowało nas mnóstwo wysiłku i praca w studiu była momentami wyzwaniem, ale Kevin (Shirley, producent Iron Maiden – red.) świetnie potrafi uchwycić istotę zespołu. Moim zdaniem warto było się postarać. Jestem dumny z efektu końcowego i nie mogę doczekać się, aż fani to usłyszą!

– Jesteśmy podekscytowani tym albumem. Nagrywaliśmy go na początku 2019 r. – uzupełnia wokalista Bruce Dickinson, sugerując, że gdyby nie pandemia koronawirusa, premiera mogłaby odbyć się nieco wcześniej.

– Utwory są bardzo zróżnicowane – podkreśla frontman Iron Maiden. – Niektóre z nich są dość długie. Znajdzie się też jeden czy dwa utwory brzmiące zupełnie inaczej niż muzyka na naszych wcześniejszych wydawnictwach. Domyślam się, że fani będą zaskoczeni. Mam nadzieję, że pozytywnie!

CZYTAJ TEŻ: IRON MAIDEN NAWIĄZALI WSPÓŁPRACĘ Z KLUBEM PREMIER LEAGUE. ZOBACZ SPECJALNĄ LINIĘ UBRAŃ

Przypomnijmy: Iron Maiden w lipcu ubiegłego roku mieli wystąpić w Warszawie. Ostatecznie koncert został przełożony. Nowa data to 24 lipca 2022 r. Miejsce koncertu, czyli stadion PGE Narodowy w Warszawie, pozostaje niezmienione

Ostatnim albumem Iron Maiden pozostaje „The Book of Souls” z 2015 r.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV