Iron Maiden na boisku. Zespół rozegrał mecz z fanami przed koncertem

Piłkarski mecz na szczycie z heavymetalowym podtekstem odbył się przed niedawnym koncertem Iron Maiden w Dallas. Na pomysł rozegrania footballowego spotkania z fanami wpadli członkowie zespołu – i skrzyknęli się z lokalsami. Zmagania Ironów z miejscowymi śledziła telewizja CBS.

Mało kto wie, że Steve Harris, legendarny założyciel Ironów, jako dzieciak kroczył ścieżką piłkarskiego talentu. Ostatecznie ku uciesze milionów fanów heavy metalu bieganie za piłką Harris zamienił na grę na basie, ale miłość do footballu została.

Zamiłowanie Steve’a Harrisa i pozostałych członków Iron Maiden do piłki nożnej dało o sobie znać przed koncertem grupy w Dallas, który 23 czerwca odbył się w American Airlines Center. Zespół postanowił pokopać piłkę wspólnie z lokalnymi fanami, zapraszając ich na stadion. Pojawił się miejscowy oddział telewizji CBS. Materiał przygotowany przez jej reporterów udostępniamy poniżej.

– To było kameralne wydarzenie. Niewielu ludzi o nim wiedziało, ale znaleźli się fani, którym udało się o tym dowiedzieć. Przyszli, by być bliżej swoich idoli – relacjonował Ken Molestina, dziennikarz CBS, który wraz z ekipą pojawił się na miejscu, śledząc piłkarskie zmagania Ironów. Na stadionie nie zabrakło również dopingującego Iron Maiden Eddiego – kultowej maskotki formacji.

– Miałem wiele problemów z plecami, dlatego mogę grać sporadycznie, raz kiedyś – w 2012 r. mówił Steve Harris. Mimo to basista Iron Maiden i jego koledzy trzymają kontakt z piłką. W ostatnich latach ekipa FC Maiden (w składzie z Harissem i członkami ekipy technicznej Iron Maiden) rozegrała m.in. spotkania przeciwko reprezentacjom takich zespołów, jak Sepultura, Satyricon czy Turbonegro.

Przypomnijmy: Iron Maiden wciąż promują wydany w 2015 r. album „The Book of Souls”. W Polsce po raz ostatni zagrali 3 lipca 2016 r. – podczas pierwszej odsłony promującego krążek tournée.

Koszulki (niestety nie piłkarskie), płyty i inne produkty związane z Iron Maiden znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.