Ignu prezentuje efekt współpracy z gwiazdą „M jak miłość”

Warszawski zespół Ignu publikuje nowy singiel. Teledysk do piosenki „Goldswan” stworzyła gwiazda serialu „M jak miłosć” Marcjanna Lelek, znana z wieloletniej kreacji postaci Natalii Mostowiak.

Aktorka obecnie rozwija się w kierunku reżyserii. Po prawie dwóch dekadach obecności na srebrnym ekranie serialowa Natalia Mostowiak uczy się na Warszawskiej Szkole Filmowej. Najnowszym obrazem Marcjanny Lelek jest praca zmontowana pod utwór formacji Ignu, a dokładniej: teledysk do utworu „Goldswan”.

– Praca w charakterze reżysera jest dla mnie zupełnie nowym wyzwaniem – komentuje Marcjanna. – Chcę się rozwijać w tym kierunku i wierzę, że jest to moja droga na przyszłość. Chcę kreować zdarzenia na ekranie, wymyślać historie, stawiać pytania i szukać odpowiedzi. Myślenie obrazem jest dla mnie niezwykle ekscytujące, a zmiana pozycji na planie filmowym pozwoliła mi rozwinąć skrzydła – zaznacza Lelek.

Piosenka „Goldswan” pochodzi z drugiego albumu zespołu Ignu. Krążek pod tytułem „Auriga” ukazał się wiosną 2019 r. Singiel znacząco różni się od dotychczasowych kompozycji Ignu, które przepełnione są psychodelicznym, orientalnym brzmieniem.

– „Goldswan” to najdelikatniejsza odsłona naszego zespołu. Na całej płycie stanowi moment oddechu. Jest także dowodem na to, że lubimy eksperymentować zmianami nastrojów i klimatów. Nie jesteśmy klasycznym rockowym kwartetem, a nasze horyzonty są szerokie – podkreśla gitarzysta i wokalista Jan Szegda.

Ostatnie miesiące to intensywny czas dla Ignu. Zespół zając drugie miejsce w konkursie Programu Trzeciego Polskiego Radia „Start NaGranie”, grając w studiu imienia Agnieszki Osieckiej. Utwory grupy pojawiały się na antenach Trójki, ale także Czwórki, RDC i Antyradia. W międzyczasie singiel „Night of Summer Stars” osiągnął blisko 30 tys. wyświetleń na YouTube.

Ignu to postać stworzona przez amerykańskiego poetę Allena Ginsberga. To święty i szaleniec. Budda i menel. Poszukuje oświecenia i zbawienia. Każdy Ignu rozpozna drugiego Ignu. Jan rozpoznał Cyryla, a David Lubosza. Rozpoznali się od razu gdzieś na warszawskiej Pradze. Grają razem od 2015 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.