Hunter stworzył utwór na potrzeby gry. „kArmageDoom”

Nowy singiel zapowiada Hunter. Utwór „kArmageDoom”, którego premiera odbędzie się w środę, 18 marca, będzie promował polską odsłonę gry „Doom Eternal”. Zespół opublikował making of towarzyszącego mu teledysku.

– Poza tym, że robię w metalu od 35 lat, to jestem też fanem muzyki filmowej, a myślę, że „Doom” jest takim fajnym filmem. Do tego jeszcze jesteśmy takim zespołem, który bardzo lubi wyzwania – pracę nad utworem „kArmageDoom” oraz towarzyszącym mu klipem komentuje Drak, frontman Huntera.

Utwór „kArmageDoom” to najnowszy singiel grupy. Powstał na potrzeby ścieżki dźwiękowej gry Doom Eternal. Jego premiera została wyznaczona na 18 marca.

– Pamiętam taką historię, że w latach 1995-2000 jeszcze grywałem w gry. Ostatnią grą, na której się zatrzymałem, był „Doom 2”. Pamiętam, że była tam zawsze mroczna muzyka. Jak na gry, jakie wtedy istniały, był to level up. Robiło to wrażenie – wspomina Drak.

– Nie pamiętam, żebyśmy kiedykolwiek zrobili utwór pod konkretny projekt. Poza tym, że grafika jest świetna, próbowałem znaleźć punkt zaczepienia dla nas do stworzenia dźwięków, ale też do znalezienia słów, które by w jaki sposób to opisały. Jeśli chodzi o tekst, zależało mi, żeby pokazać tę całą historię nie tylko z pozycji rozwałki, strzelanki, jaka cały czas się pojawia, tylko też tych dodatkowych elementów, które sprawiają, że ta gra ma to drugie dno. Moim zdaniem warto je pokazać – dodaje muzyk.

Ze współpracy z Hunterem cieszy się Cenega, wydawca gry.

– Promując każdą grę na terenie Polski, Cenega zawsze stara się zrobić coś ekstra, żeby wzmocnić siłę przekazu – podkreśla Michał Mizior, PR Manager w Cenega. – Ścieżka dźwiękowa do „Dooma” opiera się na bardzo mocnych gitarowych riffach, potężnym, rockowo-metalowym brzmieniu. Postanowiliśmy to wykorzystać i stąd narodził się pomysł na nagranie dedykowanego teledysku z zespołem Hunter.

Światowa premiera „Doom Eternal” odbędzie się dwa dni po premierze utworu „kArmageDoom” – 20 marca.

Making of klipu do „kArmageDoom” udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.