Hunter stworzył utwór na potrzeby gry. „kArmageDoom”

Nowy singiel zapowiada Hunter. Utwór „kArmageDoom”, którego premiera odbędzie się w środę, 18 marca, będzie promował polską odsłonę gry „Doom Eternal”. Zespół opublikował making of towarzyszącego mu teledysku.

– Poza tym, że robię w metalu od 35 lat, to jestem też fanem muzyki filmowej, a myślę, że „Doom” jest takim fajnym filmem. Do tego jeszcze jesteśmy takim zespołem, który bardzo lubi wyzwania – pracę nad utworem „kArmageDoom” oraz towarzyszącym mu klipem komentuje Drak, frontman Huntera.

Utwór „kArmageDoom” to najnowszy singiel grupy. Powstał na potrzeby ścieżki dźwiękowej gry Doom Eternal. Jego premiera została wyznaczona na 18 marca.

– Pamiętam taką historię, że w latach 1995-2000 jeszcze grywałem w gry. Ostatnią grą, na której się zatrzymałem, był „Doom 2”. Pamiętam, że była tam zawsze mroczna muzyka. Jak na gry, jakie wtedy istniały, był to level up. Robiło to wrażenie – wspomina Drak.

– Nie pamiętam, żebyśmy kiedykolwiek zrobili utwór pod konkretny projekt. Poza tym, że grafika jest świetna, próbowałem znaleźć punkt zaczepienia dla nas do stworzenia dźwięków, ale też do znalezienia słów, które by w jaki sposób to opisały. Jeśli chodzi o tekst, zależało mi, żeby pokazać tę całą historię nie tylko z pozycji rozwałki, strzelanki, jaka cały czas się pojawia, tylko też tych dodatkowych elementów, które sprawiają, że ta gra ma to drugie dno. Moim zdaniem warto je pokazać – dodaje muzyk.

Ze współpracy z Hunterem cieszy się Cenega, wydawca gry.

– Promując każdą grę na terenie Polski, Cenega zawsze stara się zrobić coś ekstra, żeby wzmocnić siłę przekazu – podkreśla Michał Mizior, PR Manager w Cenega. – Ścieżka dźwiękowa do „Dooma” opiera się na bardzo mocnych gitarowych riffach, potężnym, rockowo-metalowym brzmieniu. Postanowiliśmy to wykorzystać i stąd narodził się pomysł na nagranie dedykowanego teledysku z zespołem Hunter.

Światowa premiera „Doom Eternal” odbędzie się dwa dni po premierze utworu „kArmageDoom” – 20 marca.

Making of klipu do „kArmageDoom” udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV