Guns N' Roses pracują nad nowym albumem. „Zabójczy materiał”

Potwierdza się to, o czym spekuluje się od miesięcy. Guns N' Roses pracują nad długo wyczekiwanym nowym albumem. Żona Duffa McKagana wygadała się, że będzie to zabójczy materiał.

Premiera nowej płyty Guns N' Roses będzie dużym wydarzeniem. Oczekiwania są ogromne, ale inny scenariusz nie wchodzi w grę. Chodzi przecież o wydawniczy come back jednego z największych zespołów rockowych w historii.

To, że Guns N' Roses przygotowują nowy album, potwierdził już Slash, gdy wygadał się serwisant jego wzmacniaczy. Informacja gruchnęła w mediach w połowie ubiegłego roku. Od tego czasu o planowanym wydawnictwie mówiło się raczej niewiele. Aż do teraz.

Na temat płyty w podcaście „Appetite for Distortion” wypowiedziała się żona Duffa McKagana, która z pierwszej ręki wie, co dzieje się w Guns N' Roses.

– Guns N' Roses skrupulatnie pracują nad zabójczym materiałem – zdradziła Susan Holmes McKagan.

– Nie mogę za dużo powiedzieć, ale miałam już okazję usłyszeć to i owo i jest naprawdę epicko. Chcę przekazać dobrą wiadomość, ale bez żadnych szczegółów – dodała małżonka basisty Guns N' Roses.

Guns N' Roses mieli tego lata wrócić z koncertami do Europy. Richard Fortus, drugi gitarzysta grupy, niedawno podkreślał, że podczas nadchodzących koncertów zespół może zaprezentować kilka nowych numerów.

– To kwestia tego, żeby każdy czuł się komfortowo, grając te utwory na scenie. Mam nadzieję, że będziemy mieli nowa muzykę w tym roku – w niedawnej rozmowie z magazynem „Forbes” mówił Fortus.

Możemy być raczej pewni, że tegoroczna trasa Guns N' Roses nie dojdzie do skutku, chyba że wydarzy się cud i nagle zakazy organizowania imprez masowych w europejskich krajach zostaną zniesione. Temat płyty wydaje się jednak jak najbardziej aktualny. Jeśli Gunsom uda się wydać album w obecnym składzie, będzie to najgłośniejsza rockowa premiera roku. Nie możemy się doczekać.

Przypomnijmy: na 17 czerwca zaplanowany jest kolejny polski koncert Guns N’ Roses. Grupa ma wystąpić na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Wydarzenie jeszcze nie zostało oficjalnie odwołane, ale nie wyobrażamy sobie, by koncert mógł dojść do skutku. Niestety.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV