Gojira prosi o pomoc dla Amazonii. „To wezwanie do zjednoczenia”

Postępująca wycinka lasów Amazonii i łamanie praw jej rdzennej ludności to problem, na który Gojira zwróciła uwagę ostatnim singlem „Amazonia”. Zespół idzie dalej, prosząc fanów o wykazanie się zaangażowaniem. „To wezwanie to zjednoczenia” – apeluje Joe Duplantier, wokalista i gitarzysta Gojiry.

Nowy album Gojiry to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw metalowych tego roku, ale bracia Duplantier nie ograniczają swojej działalności wyłącznie do muzyki. Gojira po raz kolejny daje się poznać jako zespół zaangażowany, zabierając głos w sprawie ważnych problemów współczesnego świata.

Ostatnie lata to intensywna wycinka Puszczy Amazońskiej, której efekty to m.in. coraz większe niebezpieczeństwo pożarów i wymieranie kolejnych gatunków. Cierpią też ludzie, rdzenni mieszkańcy Amazonii. Światło na ich gehennę rzuca ostatni singiel Gojiry. W utworze „Amazonia” promującym album „Fortitude” członkowie Gojiry sprzeciwiają się bezwzględnemu łamaniu ich praw.

Francuzi chcą wykorzystać swój status, by pomóc rdzennym mieszkańcom Amazonii.

– Jak pewnie wiecie, wydaliśmy utwór Amazonia. Równocześnie z jego premierą zainicjowaliśmy ruch. To wezwanie do zjednoczenia. Prosimy każdego z was o wpłacenie jednego, pięciu czy 100 dolarów… Ile jesteście w stanie zaoszczędzić. To piękny projekt – w video opublikowanym na kanale Gojiry zachęca Joe Duplantier, lider grupy.

– Osobiście rozmawiałem z ludźmi, którzy są liderami Amazonii. Zrozumieliśmy, że najlepszym sposobem, by chronić las, jest upodmiotowienie, bliska współpraca i solidarność z plemionami zamieszkującymi Amazonię. To jedyni ludzie, którzy są w stanie chronić las, ponieważ go znają, potrafią sadzić nowe drzewa i mają świadomość tego, że trzeba działać już – dodaje Joe.

Zebrane środki mają zostać przeznaczone m.in. na budowę szpitali polowych w Amazonii.

Nagranie z udziałem frontmana Gojiry możecie zobaczyć poniżej.

CZYTAJ TEŻ: JOE DUPLANTIER (GOJIRA) WYJAŚNIA ZNACZENIE TYTUŁU „FORTITUDE”

Przypomnijmy: premiera „Fortitude”, najnowszego albumu Gojiry, została wyznaczona na 30 kwietnia.

Gojira w tym roku ma pojawić się na Mystic Festival. Wydarzenie ma odbyć się w dniach 2-4 czerwca, o nie uniemożliwi tego trwająca pandemia. Póki co festiwal cały czas pozostaje na horyzoncie, co – miejmy nadzieję – się nie zmieni.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV