Gojira prosi o pomoc dla Amazonii. „To wezwanie do zjednoczenia”

Postępująca wycinka lasów Amazonii i łamanie praw jej rdzennej ludności to problem, na który Gojira zwróciła uwagę ostatnim singlem „Amazonia”. Zespół idzie dalej, prosząc fanów o wykazanie się zaangażowaniem. „To wezwanie to zjednoczenia” – apeluje Joe Duplantier, wokalista i gitarzysta Gojiry.

Nowy album Gojiry to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw metalowych tego roku, ale bracia Duplantier nie ograniczają swojej działalności wyłącznie do muzyki. Gojira po raz kolejny daje się poznać jako zespół zaangażowany, zabierając głos w sprawie ważnych problemów współczesnego świata.

Ostatnie lata to intensywna wycinka Puszczy Amazońskiej, której efekty to m.in. coraz większe niebezpieczeństwo pożarów i wymieranie kolejnych gatunków. Cierpią też ludzie, rdzenni mieszkańcy Amazonii. Światło na ich gehennę rzuca ostatni singiel Gojiry. W utworze „Amazonia” promującym album „Fortitude” członkowie Gojiry sprzeciwiają się bezwzględnemu łamaniu ich praw.

Francuzi chcą wykorzystać swój status, by pomóc rdzennym mieszkańcom Amazonii.

– Jak pewnie wiecie, wydaliśmy utwór Amazonia. Równocześnie z jego premierą zainicjowaliśmy ruch. To wezwanie do zjednoczenia. Prosimy każdego z was o wpłacenie jednego, pięciu czy 100 dolarów… Ile jesteście w stanie zaoszczędzić. To piękny projekt – w video opublikowanym na kanale Gojiry zachęca Joe Duplantier, lider grupy.

– Osobiście rozmawiałem z ludźmi, którzy są liderami Amazonii. Zrozumieliśmy, że najlepszym sposobem, by chronić las, jest upodmiotowienie, bliska współpraca i solidarność z plemionami zamieszkującymi Amazonię. To jedyni ludzie, którzy są w stanie chronić las, ponieważ go znają, potrafią sadzić nowe drzewa i mają świadomość tego, że trzeba działać już – dodaje Joe.

Zebrane środki mają zostać przeznaczone m.in. na budowę szpitali polowych w Amazonii.

Nagranie z udziałem frontmana Gojiry możecie zobaczyć poniżej.

CZYTAJ TEŻ: JOE DUPLANTIER (GOJIRA) WYJAŚNIA ZNACZENIE TYTUŁU „FORTITUDE”

Przypomnijmy: premiera „Fortitude”, najnowszego albumu Gojiry, została wyznaczona na 30 kwietnia.

Gojira w tym roku ma pojawić się na Mystic Festival. Wydarzenie ma odbyć się w dniach 2-4 czerwca, o nie uniemożliwi tego trwająca pandemia. Póki co festiwal cały czas pozostaje na horyzoncie, co – miejmy nadzieję – się nie zmieni.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.