Gojira udostępnia kolejny singiel z nowej płyty. „Into the Storm”

Gojira nie traci czasu. Zespół znów podgrzewa atmosferę przed premierą zapowiedzianej na 30 kwietnia nowej płyty „Fortitude”. Francuzi właśnie udostępnili kolejny singiel z nadchodzącego wydawnictwa.

Z każdym kolejnym singlem coraz bardziej nie możemy doczekać się siódmej płyty Gojiry. Po świetnej „Amazonii”, w której zabrzmieli niczym bracia Cavalera w swoich najlepszych czasach, bracia Duplantier znów pokazują się ze znakomitej strony. Po odsłuchaniu „Into the Storm” na pewno nie poczujecie rozczarowania.

Jeszcze gorący singiel możecie sprawdzić poniżej.

Premiera „Fortitude” została wyznaczona na 30 kwietnia. Członkowie Gojiry robią wszystko, by album, nad którym pracowali w ostatnich latach, niósł ze sobą konkretną wartość.

– Hart ducha (ang. fortitude) jest czymś, czym powinniśmy się teraz wykazać, co powinniśmy propagować – uważa Joe Duplantier, frontman Gojiry. – To coś, czego potrzebujemy w świecie, gdzie wszystko jest niepewne, nawet najbliższa przyszłość. Jako zespół od początku promowaliśmy współczucie zamiast współzawodnictwa i miłość zamiast nienawiści. Istotą „Fortitude” jest zainspirowanie ludzi, by byli najlepszą wersją siebie, by byli silni bez względu na okoliczności.

– Mamy ogromną siłę, której nie dostrzegamy – podkreśla muzyk. – Nawet kiedy beznadziejnie jest budzić się rano do wszystkich codziennych spraw, są chwile, gdzie możemy zrobić różnice naszym nastawieniem, naszą percepcją, tym, jak wyobrażamy sobie naszą przyszłość i przyszłość ludzkości. Łatwo się załamać i stracić wiarę. Ale w pewnym momencie musisz ustalić, jakie są twoje fundamenty.

Równolegle z promocją płyty francuska formacja zachęca do pomocy rdzennej ludności Amazonii, która stara się zapobiec wycince „Puszczy Amazońskiej”. Grupa przekazała na ten cel dochody z ostatniego singla „Amazonia”, jednocześnie zachęcając do darowizn swoich fanów.

– To wezwanie do zjednoczenia. Prosimy każdego z was o wpłacenie jednego, pięciu czy 100 dolarów… Ile jesteście w stanie zaoszczędzić. To piękny projekt – zachęca Joe Duplantier.

CZYTAJ TEŻ: GOJIRA PROSI O POMOC DLA AMAZONII. „TO WEZWANIE DO ZJEDNOCZENIA”

Przypomnijmy: Gojira w tym roku miała pojawić się na Mystic Festival. W obliczu trwającej pandemii wydarzenie zostało jednak przełożone na 2022 r. Jak poinformowali organizatorzy festiwalu, line-up przyszłorocznego Mystic Festival będzie bliźniaczo podobny do tego, jaki został przygotowany na ten rok. Mocno liczymy na potwierdzenie koncertu Gojiry w ciągu najbliższych dni.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.