Joe Duplantier (Gojira) wyjaśnia znaczenie tytułu „Fortitude”

Premiera nowej płyty Gojiry to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Album „Fortitude” trafi do sklepów w kwietniu. Joe Duplantier, frontman francuskiej formacji, zdradził, co oznacza tytuł płyty.

Kilka dni temu Gojira wróciła do gry, wypuszczając singiel „Born for One Thing” i zapowiadając album „Fortitude”. Dla Francuzów będzie to już siódmy longplay. Podobnie jak poprzednie płyty Gojiry, „Fortitude” ma konkretne przesłanie. Joe Duplantier, wokalista i gitarzysta Gojiry, opowiedział o nim w wywiadzie udzielonym magazynowi „Kerrang!”.

– Hart ducha (ang. fortitude) jest czymś, czym powinniśmy się teraz wykazać, co powinniśmy propagować – uważa Duplantier. – To coś, czego potrzebujemy w świecie, gdzie wszystko jest niepewne, nawet najbliższa przyszłość. Jako zespół od początku promowaliśmy współczucie zamiast współzawodnictwa i miłość zamiast nienawiści. Istotą „Fortitude” jest zainspirowanie ludzi, by byli najlepszą wersją siebie, by byli silni bez względu na okoliczności.

– Mamy ogromną siłę, której nie dostrzegamy – podkreśla muzyk. – Nawet kiedy beznadziejnie jest budzić się rano do wszystkich codziennych spraw, są chwile, gdzie możemy zrobić różnice naszym nastawieniem, naszą percepcją, tym, jak wyobrażamy sobie naszą przyszłość i przyszłość ludzkości. Łatwo się załamać i stracić wiarę. Ale w pewnym momencie musisz ustalić, jakie są twoje fundamenty.

– Musisz sam siebie zapytać, jaka będzie twoja postawa, kiedy skończy się świat, który znamy – podsumował Duplantier.

CZYTAJ TEŻ: GOJIRA W KWIETNIU WYDA ALBUM „FORTITUDE”. JEST NOWY SINGIEL!

Album „Fortitude” ma ukazać się 30 kwietnia. Trafi na niego 11 utworów, w tym dwa dotychczas opublikowane singie: najnowszy „Born For One Thing”, a także ubiegłoroczny „Another World”.

Pełna tracklista płyty „Fortitude” znajduje się na stronie www.gojira-music.com/430.

Przypomnijmy: Gojira miała wystąpić na ubiegłorocznym Mystic Festival. Wydarzenie zostało jednak odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Nie ma jednak tego złego: Gojiry nie zabrakło w line-upie tegorocznej odsłony imprezy. Mystic Festival cały czas jest w planach – i oby nic się nie zmieniło!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV