Glaca odsłania karty. „Mój album nazywa się…”

Glaca odsłania karty – i ujawnia, jaką nazwę znalazł dla swojego pierwszego solowego albumu. Zapowiadany krążek, który trafi do sprzedaży 6 kwietnia, znajdziecie w sklepach pod nazwą „Zang”.

„Mój album nazywa się «Zang»” – informuje Glaca, publikując na swoim oficjalnym kanale YouTube videozapowiedź płyty.

„Zang” ujrzy światło dzienne 6 kwietnia, ale głos Sweet Noise i My Riot do tego czasu bynajmniej nie ma zamiaru próżnować. Od kilkunastu dni w obiegu jest już pierwszy singiel z płyty – „Oni przyszli”. To oczywiście dopiero początek. Premiera kolejnych jest kwestią czasu.

– To jest utwór, który rozpoczął proces pisania albumu – singiel „Oni przyszli” komentuje dla nas Glaca. – Uwielbiam i kocham ten album, ale ten numer dla mnie jest absolutnie ponadczasowy – przyznaje wokalista.

– Zająłem się treningiem, zająłem się odbudowywaniem swojego życia, zająłem się szukaniem sensu i siły w sobie, aby określić, co tak naprawdę chcę robić – wyjaśnia Glaca, opowiadając o ostatnich latach swojego życia. Jak dodaje, utwór „Oni przyszli” odzwierciedla ten okres.

– Pamiętam, że jeździłem po mieście i jak mantrę powtarzałem refren: „Początek końca, nowa era; zburzyć porządek rzeczy, zacząć od zera”. Żyłem w tym loopie przez jakiś czas – wspomina wokalista, który albumem „Zang” otworzy nowy rozdział swojej kariery.

Ostatnim wydawnictwem nagranym z udziałem Glacy pozostaje album „Nothing’s Matter” M.T. Void, noise’owego projektu współtworzonego przez Glacę i Justina Chancellora z formacji Tool.

Więcej o singlu „Oni przyszli”, solowym albumie Glacy, szansach na powrót Sweet Noise i My Riot, a także o tym, co ze strony Glacy czeka nas w przyszłości, dowiecie się z wywiadu, który znajdziecie na naszym kanale YouTube.

Poniżej oficjalna videozapowiedź „Zang”.

fot. P. Garbowski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.