Ghost z nowym wizerunkiem. Tobias Forge już jako Papa Emeritus IV

Ghost na dobre rozpoczął promocję płyty „Impera”. Zespół zmienił wizerunek, a Tobias Forge ma za sobą pierwszy koncert jako Papa Emeritus IV.

Ghost organizuje konklawe na własnych warunkach. Jeszcze w 2020 r. zespół zdążył przechrzcić Cardinala Copię, sceniczne alter ego wokalisty Tobiasa Forge’a, na Papa Emeritusa IV. Był to jasny komunikat, że Ghost przymierza się do wydania nowej płyty. Szwedzi nie śpieszyli się jednak z jej ogłoszeniem, czekając aż do 2022 r.

Po długich miesiącach ciszy sprawy nabrały tempa. Album „Impera” został oficjalnie ogłoszony wraz z premierą nowego singla Ghost „Call Me Little Sunshine”. W międzyczasie grupa rozpoczęła trasę koncertową w USA wraz z ekipą Volbeat. Dla zespołu była to dobra okazja, by zaprezentować nowy wizerunek. Tobias Forge nie występuje już jako Cardinal Copia, a Papa Emeritus IV. Swój wizerunek zmienili też „bezimienni ghoule”, pozostali członkowie kapeli, w Ghost występujący anonimowo.

Jak na scenie prezentuje się obecnie Ghost? Sprawdzicie to w nagraniu z ostatniego koncertu kapeli w Reno w amerykańskim stanie Nevada.

Oprócz odświeżonego wizerunku Ghost zaprezentował też przedpremierowo nowy utwór „Kaisarion”, który już zbiera dobre recenzje. Mimo to zespół wciąż pozostaje tajemniczy, miarowo dawkując informacje o nadchodzącym albumie.

– Mam przeczucie, że w niedalekiej przyszłości pojawi się mnóstwo muzyki o zagładzie, pandemii i podobnych sprawach. Jak sądzę, nie będę tego częścią – w ubiegłym roku deklarował Forge, zarzekając się, że na nowym albumie Ghost nie będzie śpiewał o tym, co aktualnie dzieje się na świecie.

Lider Ghost zamierza być konsekwentny. W niedawnej rozmowie z radiostacją KLAQ Forge przekazał, że tematem płyty będzie nie pandemia, a proces powstawania i następnie nieuchronnego upadania imperiów.

CZYTAJ TEŻ: BYLI CZŁONKOWIE GHOST MAJĄ WŁASNĄ KAPELĘ. SPRAWDŹ NOWY SINGIEL PRIEST

Ghost istnieje od 2008 r. Zespół wywodzi się ze szwedzkiego miasta Linköping. Tworzą go Tobias Forge, występujący na scenie jako Papa Emeritus (lub ewentualnie Cardinal Copia), a także grupa anonimowych muzyków wcielająca się w tzw. „Bezimiennych Ghouli”. Ostatnim albumem Ghost pozostaje „Prequelle” z 2018 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.