Dziwna Wiosna: Zawsze najgorzej jest być nadzieją #wywiad

Świetnie przyjęty debiut i nominacja do Fryderyka to dopiero początek. O Dziwnej Wiośnie robi się coraz głośniej. O tym, jak to jest być nadzieją polskiego rocka, który bywa obciachowy, opowiadają nam Dawid i Wojtek z Dziwnej Wiosny.

Dzięki Superhuman Like Brando, czyli ich poprzedniej kapeli, uwierzyliśmy, że polski rock może być fajny. Dziś wierzymy w to dzięki Dziwnej Wiośnie.

Dawid Karpiuk, Wojtek Traczyk i Łukasz Moskal to autorzy prawdopodobnie najczęściej granych w radiowym eterze rockowych piosenek ostatnich miesięcy. Dziwna Wiosna to miłość, nielegalne substancje i trochę fuzza. Ten prosty przepis na rock’n’rolla w ich przypadku się sprawdza. Przyniósł im nominację do Fryderyka w kategorii „Najlepszy album rock/metal”, a przy okazji sprawił, że o Dziwnej Wiośnie jeszcze głośniej mówi się jako o nadziei polskiego rocka.

– Jest to miłe, ale szybo wzięliśmy się za drugi album i trochę chcielibyśmy już nie być nadzieją. Chcielibyśmy zapierdalać, po prostu. Najgorzej jest być zawsze nadzieją. Już raz byliśmy nadzieją jako Superhuman Like Brando i nic z tego nie wyszło – wspomina Dawid, wokalista Dziwnej Wiosny.

– To jest ciężki kawałek chleba być nadzieją, bo jak jesteś nadzieją, to nie możesz nią być za długo. Albo się spełniłeś, albo się nie spełniłeś, a jak się nie spełniłeś, to wszyscy cię nienawidzą – dodaje Dawid.

W rozmowie z nami Dawid i Wojtek, basista Dziwnej Wiosny, wspominają czasy Superhuman Like Brando. Jak zgodnie przyznają, został im po nich album, który nadal lubią i który pojawia się na ich koncertach.

– To się chyba aż tak u nas nie oddziela. W pewnym sensie to jest ten sam zespół. Po prostu gramy dalej. To jest ciąg jakichś tam doświadczeń. Każde czegoś uczy w jakiś sposób, ale nie oddzielam sobie w głowie Superhuman Like Brando i Dziwnej Wiosny – mówi nam Wojtek.

Rozmawiając z Dziwną Wiosną, poruszyliśmy m.in. wątek odczarowywania polskiego rocka, nowej płyty zespołu, a także kilka aktualnych tematów, które mocno dotykają wszystkich artystów. Zapraszamy do sprawdzenia materiału!

Autor materiału: Piotr Garbowski
Tekst: Piotr Garbowski

Posłuchaj Dziwnej Wiosny:

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.